Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért tartják sokan jó elképze...

Miért tartják sokan jó elképzelésnek kultúrák társadalmak összekeveredését? Én nem tartom jó dolognak

Figyelt kérdés
Emlékszem gyerekkori nyaralásaimra. Legjobb dolog volt hogy elmentünk egy idegen országba és teljesen más volt minden. Nem értettünk egy mukkot se de senkit nem zavart. Tőlünk teljesen más környezetet és embereket ismerhettünk meg. Ez is volt a nyaralás lényege.
2017. ápr. 9. 23:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Igaz, milyen jó világ lenne ha mindenkinek ott kéne megrohadni ahova született, nem lenne beleszólása. Én nagyon szerencsésnek tartom magam(meg persze sokat dolgoztam is érte) hogy élhettem Németországban, Angliában, pár hónapig Amerikában is voltam dolgozni. Értettem amit körülöttem beszélnek, mindenhol örömmel fogadtak. Most ha akarnék kitűzhetnék egy országot és oda költözhetnék, megvan rá az lehetőségem. Szerintem ez sokkal jobb mint évi egyszer elmenni egy országba és bámulni mint az állatkertben.
2017. ápr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Addig nincs gond ameddig két egymástól nem sokban különböző társadalom, kultúra "keveredik".


De ha két eléggé különböző akkor lehetnek gondok!

2017. ápr. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én a szabadságot tartom jó dolognak. Ha a kultúrák spontán összekeverednek, akkor legyen úgy, ha meg nem, akkor meg ne. A kultúrák emberekből épülnek fel. Ez az, amit a kollektivisták egyszerűen nem tudnak felfogni. És ha meg akarjuk akadályozni a kultúrák keveredését, akkor azt mondjuk, hogy pl. neked, vagy a Daninak, vagy Johnnynak, vagy Manuelnek büntetés terhe mellett tilos átköltöznie egyik helyről a másikra. Bizonyos fokig egyet is értek azzal, hogy a legjobb egy homogén kultúra. Csakhogy az emberek szabadsága fontosabb, mint az, hogy milyen lenne egy ideális társadalom. A tudatos társadalom tervezést többféle módon is kipróbálták a XX. században, és egyik rosszabb volt, mint a másik. Azt tanultuk meg, hogy még mindig a legjobb hagyni az embereket szabadon élni. Ezt nevezzük liberalizmusnak gyerekek. Amikor nem kultúrákban és előre megtervezett rendszerekben gondolkodunk, hanem emberekben és lehetőségekben. Meglepően jól működik.
2017. ápr. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%

"...a legjobb hagyni az embereket szabadon élni."


Igen - ez a legjobb. És mi van, ha egy ország meghatározó többsége nemzetként akar élni, és nem akar túlságosan keveredni más népekkel? Mi van, ha meg akarja őrizni kultúráját, vallását, identitását, és úgy gondolja, hogy a nagyarányú bevándorlással elveszíti mindezt? Joga van védekezni? Szerintem igen.


EU vezetők immár nyíltan beszélnek terveikről. Az elmúlt hetekben két nagyon befolyásos európai politikus beszélt Európa lehetséges jövőjéről, arról, hogy ők milyen Európát képzelnének el a következő évtizedekben. A két politikus: Wolfgang Schäuble, Németország pénzügyminisztere, illetve Frans Timmermans, az Európai Bizottság alelnöke.


Egy megdöbbentő írás jelent meg erről. Kiderül belőle, hogy az Uniós politikusoknak a valódi célja az, hogy elősegítsék az EU-t megszálló migránsokkal az arab, muszlim és más fajoknak az Európai népekkel való keveredését.


Timmermans egyszerűen kijelenti, hogy a faji és kulturális keveredés és sokszínűség Európa és az európai nemzetállamok jövője. Ez lesz és punktum. Vagyis itt nem mással állunk szemben, mint vezető európai politikusok ideológiai alapú víziójáról, tervéről, a világ átalakításának nagy, neoliberális-globális kísérletéről.


A következmények beláthatatlanok.


Jogom van ez ellen harcolni? Igen, jogom van. És harcolok is. És nem vagyok egyedül.

2017. ápr. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Alapjában véve, nekem nem lenne bajom a kultúrák keveredésével, ha nem lennének a vallások.
2017. ápr. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
@4 Neked inkább a hetedikes bioszkönyvvel kéne harcolnod, ha szerinted az arab meg a muszlim(!) külön faj. :D
2017. ápr. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Pontosan ez a baj a kultúrákkal.

Amit itt olyan sokan őrizni szeretnének.

Pontosan a kultúrák választják el az embereket egymástól,viszályokat,háborúkat szítanak.


Ahelyett,hogy dobnák a világon mindenhol ezt az ősi,értéktelen vackot,amit kultúrának neveznek,inkább arra kellene törekedni,hogy az emberek meglássák egymásban a világon azt,hogy valahol mind ugyanolyanok vagyunk.

2017. ápr. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én egyáltalán nem a külföldi munkavállalásra gondoltam . Bár ezt biztos tudja az első hozzászóló is csak úgy csinál mint aki nem. Én más kultúrából való emberek tömeges betelepítésére gondoltam. Mi szükség erre? Mire jó ha az egész világ egyforma lesz. Az erőszakkal összekovácsolt országok is mind széthuullanak hullottak bizonyos idő múlva.
2017. ápr. 10. 04:49
 9/17 anonim ***** válasza:

"Én más kultúrából való emberek tömeges betelepítésére gondoltam."


Ilyenről nincs szó sehol. Szomorú, hogy két év elteltével se tanultátok meg a különbséget a bevándorlás és a menekültellátás között.

2017. ápr. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Már elég régóta keveredtek kultúrák, feketék, fehérekkel csak hogy két szélsőséges példát említsek.
2017. ápr. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!