Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért ennyire túlfizetettek...

Miért ennyire túlfizetettek az informatikusok, mérnökök?

Figyelt kérdés

itt van ez is: [link]


AZ ő bérük magasan kiemelkedik a többi foglalkozás közül, ami szerintem nem megalapozott.

Vegyük például az orvosokat. 6 évig tanulnak kőkeményen és utána sem dolgozhatnak rendesen hanem rezidensként csak, és kb. éhbért kapnak ezért. Vagy a jogászok is 5 évig tanulnak, de nekik is el kell menni 3 évig ügyvédjelöltnek mielőtt rendesen dolgozhatnak. Addig meg a közalkalmazotti bért kapják. De ez csak két példa, fel lehet hozni sokat.

Az infósok meg sokszor már egyetem alatt munkát kapnak, és a 3 éves suli után a egyből a többszörösét kapják mint más hosszú évek tanulása után.

Pedig nem kiemelkedően nélkülözhetetlen a munkájuk, hogy ekkora bért kapjanak.



2017. ápr. 24. 14:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit másképp:


Inkább az orvosok vannak alul fizetve.


Az orvosok keresnek méltánytalanul túl keveset, és nem a mérnökök túl sokat?!

2017. ápr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem az informatikusok, mérnökök vannak túlfizetve, hanem az orvosokat fizetik alul.

A mérnöki diploma avul, az informatikusoké különösen gyorsan.

Életforma szerűen folyamatos önképzésre, továbbképzésre van szükség.

Irigykedünk, irigykedünk?

2017. ápr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig nem kiemelkedően nélkülözhetetlen a munkájuk, hogy ekkora bért kapjanak."


Pedig úgy tűnik, hogy de.

Vagy szerinted az informatikusok munkaadói mazochizmusból fizetnek nekik több pénzt, mert szeretik szétosztogatni a vagyonukat?

2017. ápr. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosok valóban méltánytalanul keveset keresnek, ebben egyet értünk.


Azonban ez: "Pedig nem kiemelkedően nélkülözhetetlen a munkájuk, hogy ekkora bért kapjanak."


Aha... van pl. egy 400 fős vállalat, ahol kell:

- fájlszerver

- SAP szerver

- webszerver

- alkalmazás szerver

- fejlesztői rendszerekhez szerverek

stb. stb.


Mondjuk 20-30db szerver, 3 fizikai vason, virtualizálva, klaszterezve, SAN hálózattal, storagek-el stb.


Értesz ezekhez? Gondolom nem. Na, kevés ember van aki ért hozzá, ezért kell megfizetni.

2017. ápr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Én nem akartam leszólni az informatikusok munkáját. Természetesen komoly szaktudást igényel az is, de nem annyira kiemelkedően, hogy ennyivel többet kapjanak.

Egyébként irigykedek igen. Én orvostanhallgató vagyok, és sok infós ismerősöm vígan megél a gyakornoki fizetéséből is egyetem mellett, én meg évekig kapom majd a szar fizut, persze ha nem megyek külföldre.

2017. ápr. 24. 14:35
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az informatikában az infrastruktúrával járuló költségek nagyon alacsonyak. Emellett ha éppen helyben nincs munka, akkor a világ másik végéről is lehet munkát vállalni, mert a legtöbb esetben 1-2 találkozással megoldhatók több hónapos projektek is.

Mivel ilyen kedvező adottság van, a munkáltatók megtehetik, hogy külföldi projekteket vállalnak külföldi viszonylathoz közelítő árakért, ebből pedig tudnak versenyezni egymás közt a munkáltatók. Mivel külföldi projektekért annyi pénzt lehet kérni, amiért hajlandók többet fizetni az alkalmazottaknak csak azért, hogy folyamatosan vállalhassanak a legzsírosabb projektekből.


Sajátos helyzet...


Egyébként pont az infrastruktúra miatt van a legtöbb amerikai cégnek az éjszakai ügyfélszolgálata Indiába kihelyezve. Az indiai munkaerő olcsóbb mint az amerikai, Itt éjjel van, ott nappal. A szoftvereket át lehet küldeni neten, ott megtanulják, a telefont itt tárcsázzák, ott csörög.

2017. ápr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
De, igenis kiemelkedően. Ha leáll a kórházban az informatikai rendszer, akkor ott is vége mindennek, ha nem fizetik meg az informatikusokat, akkor káosz lesz (ugyanez a helyzet az orvosokkal is), mivel minden informatika alapú már. Ha leállnak szerverek/szolgáltatások, akár még a cég is tönkremehet... Ehhez jól megfizetett szakemberek kellenek, hogy jól működjön minden.
2017. ápr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A diagnosztikában valóban fontos az informatikai rendszer. De akkor inkább az a kérdés, hogy az orvosokat miért nem fizetik meg rendesen. Azért a kórházba orvosok is kellenek, nem csak gépek.
2017. ápr. 24. 14:44
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem lévők írták, nem az infosok meg a mérnökök a tulfizetettek hanem az orvosok alulfizetettek.


Az infosoknak mernoloknek igen is komoly feladatuk van. Előttem már sokan kifejtettek az infót én most írok példát a mérnökire. A paksi erőműbe vezetői posztra 10 éves tapasztalatot kérnek. Ha nem fizetik meg az embereket akkor az jobbik esetben is azt eredményezheti, hogy az ország teljes villamos ellátása leáll...kepzelheted hogy ez mekkora zűrzavart okozna. A Rosszabbik esetet meg te is tudod. E területen azért keresnek sokan mert mint mindent a kereslet kínálat irányít. Egyre inkább muszaki irányába megy a világ, hogy ne mindent nekünk keljen kézzel csinálni, hanem ha robotoknak, és éhez infosok meg mérnökök kellenek. Közben meg alig jelentkeznek ilyen szakokra mert hát a matekot az infót a fizikát meg az igazán gondolkodos tárgyakat senki sem szereti. Ezért kevés van belőlük,így itt a munkavaltatok magasabb fizetéssel kell versenyezhetnek a munkaeroert.


Az orvosok azért alulfizetettek mert az állam kezeli a bérüket. Ennyi. Ez Magyarország. Egy orvos nyugat európában vagy magán praxisban degeszre keresi magát. Ez az állam hibája. Nyugtasson, hogy cserébe kétlrheted zsebbe a pénzt

2017. ápr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy infortmarikusokbol sem a mezei rendszergazdák keresnek sokat, hanem a komoly szoftverekkel dolgozók. Az egyetem pedig nem ad elég tudást ahhoz hogy valakibol jó informatikus legyen így e munkakörben rendkívül fontos hogy az ember egyetemen kívül is foglalkozzon vele és erős angolja legyen különben semmit nem fog érni. Szóval az hogy nekik csak 3 éves a képzésük lehet hogy papíron igen, de közben az iskolai tárgyakon kívül erősen kell önállóan is foglakozzanak a dolgokkal, hogy ha jó szakemberek akarnak lenni.


Mérnökök közül pedig nem mindenkinek hónapja fizetése. Főleg csak a villamos meg a gépész mérnökök keresettek. Ezzel párhuzamosan kornyezetmernok vagy élelmiszermernok nem sok helyre kell

2017. ápr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!