Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A jobboldaliak mondogatják,...

A jobboldaliak mondogatják, hogy az éljen jól, aki jól tanult és sokat dolgozik, de mi van azokkal akik hátrányos helyzetűek van valami fogyatékosságuk azok éljenek rosszabbul?

Figyelt kérdés

A jobb oldalon engem eléggé idegesít ez a hierarchikus gondolkozás, mert nem gondolnak bele abba, hogy mi van azokkal az emberekkel, akik valami hiányossággal születtek.

Én enyhe agykárosodással születtem, kevés oxigénnel és ennek megvolt az átka mivel nem tudtam jól tanulni, nagy nehezen tettem le az érettségit és nem volt esélyem fősulira, pedig volt mikor terveztem.

Nagyon barátságtalannak tartom a jobboldali gondolkodást és én nagyon örülnék, ha egy normális baloldali párt lenne itt, nem olyan, mint ami az mszp-szdsz kormányzása alatt volt.


2017. máj. 5. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
A jobbkonzervatívok nem empatikusak ne is próbálkozz, sajnos a keresztény együttérzés, Jézus tanításai nekik semmi. Kifejezett szívelen emberek inkább :(
2017. máj. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
6%
Na megjött Balázska.
2017. máj. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha tudnád hány főiskolázott ember áll a gyártószalag mellett. Azokról nem is beszélve akiknek lehetősége sem volt tanulni. Esetleg bármilyen betegség nélül csak simán nem volt képessége tanulni. Nem lesz gond beállhatsz te is mint más ahelyett hogy siránkozol.
2017. máj. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezt már én is kérdeztem,ez a válaszuk rá,hogy


"az élet igazságtalan"

"ilyen a szerencse"


Szociáldarwinista elveket vallanak.

Na meg gyarlóak is,amíg nem velük történik nem érdekli őket..

2017. máj. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%
Nem élhet mindenki jól, ezért van ez. Mindenhol vannak szegények. Akkor már inkább a rátermettek, szorgalmasak, jó képességűek éljenek jobban, ne mondjuk az értelmi fogyatékosok, akik egy intézetben élnek, és nem dolgoznak. Én inkább azt a gondolkodást tartom igazságtalannak, hogy a rosszabbak ugyanúgy éljenek a jobbak, többet dolgozók kárára. Szélsőséges esetben ez volt a kommunizmus. Normális baloldali párt nincs, itt Maagyarországon biztosan nincs, az egész baloldal nemzetidegen és a kérdezőhöz hasonló. Most is azzal a komcsi szlogennel kampányolnak, hogy fizessenek a gazdagok! Ahelyett, hogy egy jó országot akarnának csinálni, ahol a legtöbb ember jól él, mert erős a gazdaság, és a gazdagok helyett a tolvajokat számoltatnák el.
2017. máj. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5 És ez a dolgozni dolog, amit mondasz szerinted nem kommunista, posztkádári felfogás? Épp az az igazságtalan, hogy van egy hierarchikus rendszer, amit nem kommunizmussal kéne felszámolni, meg nem a fizessenek a gazdagok demagógiával (amúgy én írtam, hogy nem szeretem az mszp-t, örülnék, ha eltakarodnának Gyurcsánnyal az élen) hanem egy emberközpontú társadalom lenne, ahol nem a pénz a karrier a minden. E miatt támogatom a feltétel nélküli alapjövedelmet, ami leszámolna ezzel a bürokratikus segélyrendszerrel és mindenkinek járna ugyanannyi pénz és, ha többet szeretnének akkor elmennek dolgozni.

Abba nem kéne beletörődni, hogy mindig is voltak szegények, hanem küzdeni kéne ez ellen, hogy legyen változás, legyen valami jó alternatíva. Kezdésnek jó lenne egyszer bevezetni az alapjövedelmet.

2017. máj. 6. 07:34
 7/12 anonim ***** válasza:
9%
Nem hiszem, hogy működőképes rendszer lenne az alapjövedelem, nagyon komcsi szaga is van (az sem volt működőképes), és nem hiszem, hogy erre van keret. Szerintem csak úgy élhet jobban valaki, ha mások rosszabbul élnek (így működik a gazdaság), és a legtöbb ember jól akar élni, nem egyenlően, kockáztatva azt, hogy ő az, aki rosszabbul él, ezért jó ez a rendszer, hogy van esélye bárkinek, hogy jól éljen. A baloldali, kommunista gondolkodás az igazságtalan a társdalom 90%-ával szemben.
2017. máj. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ahhoz, hogy te jól élj mások éljenek rosszabbul... Nagyon szűk látó és önző felfogásod van. Tipikus gázolj át mindenkin és neked lesz jobb. Alapjövedelem igenis jól jönne, mivel beindítaná a gazdaságot, mert az embereknek több pénze lenne többet fogyasztanának és ez csak jót tenne a gazdaságnak. Ezt kéne, megértenie a kedves kis kormányunknak is akik szerint ez egy demagógia.

Ajánlom ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=v9JsFC_GM-Y

2017. máj. 6. 08:23
 9/12 anonim ***** válasza:
17%
Igen, pénzt adnál az embereknek az emberek pénzéből, hogy beindítsák a gazdaságot a vásárlással... Nagyrészt külföldi multiknál. Nekem ez nem tűnik értelmesnek. A gazdaság tudtommal úgy működik, hogy ha neked több van, azt másoktól elveszed, sőt, nem csak a gazdaság, az egész világ. Nincs örökmozgó, csoda, az anyag mennyisége nem növekszik. Ezért olyan gazdagok pl. a nyugati országok, mert hatalmas az exportjuk a szegények felé, míg a szegényeknek kicsi a többiek felé. Lehet, hogy tévedek, nem vagyok közgazdász, de nem tudom elképzelni, hogy a világon mindenki gazdag legyen, jól éljen, megvehesse a legjobb dolgokat, az ehhez szükséges pénznek valahonnan jönnie kell.
2017. máj. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem a jobboldali gondolkodás teszi ilyenné a világot, hanem alapból ilyen, a gazdaság természetes módon így működik. Nyilván a beavatkozásokkal lehet ezt kezelno, de nem szabad túlzasba vinni.


Mellesleg a mostani magyar kormány egyáltalán nem jobboldali, hiszen erősen beavatkozik a gazdaságba, és olyan rendszert épít, ahol nem a rátermettség visz sikerre.

2017. máj. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!