Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen jogon akarnak jéghegyet...

Milyen jogon akarnak jéghegyet vinni az Arab-öbölbe az Antarktiszról?

Figyelt kérdés

[link]


Ledöbbentem a hír hallatán. Ha ezek a tehetős arab államok rászoknak erre, akkor az hatalmas mértékben befolyásolná a klímát. Így is csökken a sarki jég mennyisége. Kié az antarktiszi jéghegyek? Milyen törvények vonatkoznak erre? Szerintem ez durva beavatkozás a természetbe. Én elhiszem, hogy nagy probléma az ivóvíz sok országban, de ezt akkor sem lenne szabad megengedni. Azoknak a jéghegyeknek ott a helyük, ők meg igyák a tengervizet.


2017. máj. 6. 10:14
1 2
 1/12 Molyember ***** válasza:
100%
Vagy vegyenek letelepedési kötvényt, és akkor a magyar állam is szívesen látja őket. :)
2017. máj. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Erre már évtizedek óta vannak tervek több ország részéről is, de a megvalósításig még senki nem jutott el. Szerintem annyira sokba fog kerülni, hogy maximum egyet elhúznak aztán jegelik (muhaha) a projektet.
2017. máj. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

A jéghegyek olvadása nem azért rossz, mert eltűnnek onnan, hanem mert beleolvadnak az óceánba és ezzel drasztikusan megemelkedik a vízszint. Ha megisszák a jéghegyet, nem fog megemelkedni.

Bár tény, hogy ennyi pénzből már igazán kifejleszthetnének egy tisztességes rendszert ami olcsón csinál tengervízből ivóvizet.

2017. máj. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az eltűnésük is probléma, mivel azok akkor már nem hűtik a környezetet, nem verik vissza a nap sugarait. A tengervízből nagyon költséges ivóvizet előállítani, de ezeknek a milliárdosoknak, akiknek sípálya kell a sivatag közepére, és édesvizes úszómedence a tenger partjára, azoknak nem drága pár jégheggyel menőzni. Én tartok attól, hogy ez egy státuszszimbólum lesz náluk. Azon fognak versenyezni, hogy kinek lesz több jéghegye.
2017. máj. 6. 10:43
 5/12 anonim ***** válasza:
22%

Ha van pénz, akkor egyből duhajkodásra, csillivilli luxusra és erőfitogtatásra költik, egyáltalán nem gondolva a jövőre. De ők akkor is megmutatják, hogy nekik van a legnagyobb dákójuk és a legkeményebb tökük a környéken.

Az a baj, hogy a magyarok is eléggé ilyenek...

2017. máj. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Alighanem úgy gondolják, hogy a pénz jogán.
2017. máj. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Sziasztok!

...hogyan tudják a jéghegyet fagyponton tartani az odaúton-és az arab(!!!) öbölben...?

2017. máj. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Freedline


Olyan gyorsan nem tud elolvadni egy jéghegy.

2017. máj. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól látom azért az Indiai-óceán most is 25 fok felett van. Elkezdesz vonszolni 10 csomóval egy jéghegyet a 25 fokos vízben... :)
2017. máj. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Feldarabolják, elviszik repülővel és otthon összerakják:))

Na de, egészségükre. Egyedül ők és csak ezzel rongálnák a földet, semmi gond nem lenne.

2017. máj. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!