Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Régi szem. Ig. Számot hogy...

Régi szem. Ig. Számot hogy lehet megtudni?

Figyelt kérdés
A fiam az idén csináltatott új személyit,a régi számra lenne szükség, mert Telekomos adategyeztetéshez kellene.Azon van az előfizetés.
2017. máj. 12. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
A központi nyilvántartással egyeztetik, tehát a mostani szám kell.
2017. máj. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amúgy gondolj már bele, ha érvénytelen személyivel meg lehetne csinálni az egyeztetést, akkor semmi értelme nem lenne az egésznek...
2017. máj. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sehonnan. Ami volt elmúlt. Használja a kölök az újat!
2017. máj. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Megpróbálhatom az újjal, de mindenhol azt írják, hogy ha régebben,régi szem. ig. al vette anno a simet, az a szám kell, mert azon van nyilvántartva.

Meg vajon honnan tudnák az újat, ha senki se jelentette át???

2017. máj. 12. 11:13
 5/8 A kérdező kommentje:

Megoldódott.

Az én adataimat írtam be,és elfogadta a rendszer.

2017. máj. 12. 12:28
 6/8 anonim ***** válasza:

"mindenhol azt írják, hogy ha régebben,régi szem. ig. al vette anno a simet, az a szám kell, mert azon van nyilvántartva."

Nem igaz, nem írják mindenhol ezt. Pl. a telekom oldalán ez áll:

"Ha az előfizetői adataid megegyeznek a hatósági nyilvántartással, az adategyeztetés sikeres lesz, új szerződést kötünk veled, és a SIM-kártya a nevedre kerül (amennyiben eddig nem te voltál az előfizetője)."

[link]

Tehát a központi hatósági nyilvántartással egyeztetik az adataidat, nem a saját nyilvántartásukkal.


De még egyszer, gondolj már bele, ha egy érvénytelen (lopott, lejárt) személyivel lehetne egyeztetni, akkor semmi értelme nem lenne az egész adategyeztetősdinek.

A te logikád szerint ha ellopom a személyidet, akkor a nevedre vehetek egy rakás telefonszámot. Amiket aztán nyugodtan használhatnék terroristáskodni, sose találnak meg, csak téged.


Van ez az oldal: [link]

Itt akár te is ellenőrizheted, hogy az adott okmányod érvényes-e.

Ha pl. ellopják a személyidet és bejelented, akkor itt ki fogja írni, hogy az okmány érvénytelen. Így tehát nem is tud vele a tolvaj/terrorista telefonszámokat vásárolni.

Capiche?


Amúgy meg csak akkor kell adategyeztetni, ha a szolgáltató (telekom) nyilvántartásában lévő adatok nem egyeznek a hatósági nyilvántartással. (pl. mert új száma lett a személyinek)

2017. máj. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Megint én vagyok.

Tavaly új személyit csináltattam, és ezzel az újjal nem fogadja el a rendszer.

A férjemnek is.

Már végképp nem tudom, melyik kinek a nevén van. két Sim kártyánk van..:(

2018. máj. 11. 13:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Lényegtelen, hogy kinek a nevén van.


Akinek az adatait megadod, onnantól annak a nevén lesz.


Csak akkor fogadja el, ha helyesen adod meg az adatokat, valószínűleg rosszul gépeltél be valammit.

2018. máj. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!