Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A radikális környezetvédelem...

A radikális környezetvédelem a luddizmussal, technofóbiával egyenlő?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom,hogy az ember azért jutott el ilyen tudományos,műszaki szintre,hogy kényelmesebb,könnyebb legyen az élete.


Radikális környezetvédelem alatt olyanokra gondolok, akik korlátozni akarják a légkondik telepítését a háztartásokba.

Vagy az olyanokra, akik korlátozni akarják az autós közlekedést.


Ez teljesen mértékben luddizmus,technofóbia.

A normális az, hogy a klímakészülékeket fejlesztik, így lett A++ energiaosztályú és inverteres az elterjedt, ami már környezetbarátabb, kevés energiát igényel.

Nálunk a házban minden klimatizált és nincsen sok jegyű villanyszámla.

Számomra az a normális,hogy télen,nyáron 23 fok van a házban, munkahelyen.


A közlekedéssel szintén ez a helyzet, az autóipar egyre környezetbarátabb.

A hibrid,elektromos,hidrogénes járműveknél megmarad az, ami az autó lényege, vagyis az egyéni közlekedés, ami az emberek magas komfortját képes biztosítani.

Hiszen, akárhogy nézzük, autóval 1000x komfortosabb közlekedni, mint tömegközlekedéssel.


Vagyis, nem dobjuk el a technológiát,hanem fejlesztjük.



Valamelyik skandináv országban indítottak egy kampányt,hogy csináltassuk meg a régi holmikat és ne vegyünk újat.

Kérdezem én, miért?

Én például imádom a kütyüket, meg a telefont általában megunom és nagyobb tudásúra vágyok.De, a kerti munkánál például az új fűnyírók könnyebbek,kezesebbek, jobb velük dolgozni.


Inkább az újrahasznosítást kellene fejleszteni.



2017. máj. 12. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"A normális az, hogy a klímakészülékeket fejlesztik, így lett A++ energiaosztályú és inverteres az elterjedt, ami már környezetbarátabb, kevés energiát igényel. "


Ez annyiban lehet igaz, hogy az új készüléknek jobb a hatásfoka, mint a régebbieknek, ezért a működési veszteség kevesebb csak. Ha jól tudom a levegő fajhője nem változott mostanság :)


A légkondi baromi jó dolog, ha ha telepakolsz egy rosszul szigetelt, déli fekvésű betonpanelt légkondival akkor nyáron leolvad az utca végén a transzformátor, mert az összes maxon fog menni.


Igazából nálunk ez nem akkora probléma, mert itt max évi két hónapban mennek intenzíven a klímák, de képzelj el egy sokkal délebbi településen egy lakótelepet..


Én abszolút nem vagyok klíma és technológia ellenes, áldom a klíma feltalálóját, be bizonyos körülmények esetén az ész nélküli klíma telepítéssel csak egy elosztóhálózati problémát generálunk.


Megfelelő szigeteléssel, tájolással, árnyékolással viszont hatékonyan és energiatakarékosan lehetne klímázni, ugyanazt a kellemes 23 fokot elérnénk fele vagy harmad annyi energia felhasználásával.

2017. máj. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
az előremenekülés, a technológiába és annak hatékonyságába tételébe vetett hit szintén egy irányvonal a környezetvédelemben ('ecological modernity), amit azonban eddig sajnos a valóság egyáltalán nem igazolt. Ami azt illeti, az igy megspórolt energiát, pénzt, erőforrást az ember szintén környezetromboló tevékenységekre költi (pl. befekteti, vagy ha kevesebb a villanyszámla, hát kijön még egy háromnapos utazás...), ezáltal a populáció és a fogyasztás robbanásszerűen nő, ami nyilvánvaló összeomláshoz vezet majd, a technológia pedig legfeljebb időben tudja eltolni a folyamatot. Aki ezt nem látja be, az nem gondolta még végig, hogy egy véges erőforráson akarunk végtelenül növekedni. Egy ideális társadalomban például kb. huszad ennyi, közösségi, elektromos, önvezető autóval, és működő tömegközlekedéssel, kerékpáros hálózattal meg lehetne oldani a mobilitási igényeket, huszad ennyi környezeti terheléssel.
2017. máj. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a gondom, hogy minden mesterséges, gépesített lassan ebben a világban, egyre kevesebb energiát kell befektetnünk bármihez is fizikailag - mondjuk szellemileg meg egyre inkább a toppon kellene lenni...


A 23 egyébknt nyáron szerintem kevés. Mondjuk engem is csak akkor hűt le a klíma, ha egészségtelenül hideg. Ettől még a 23 fok kinti 30-40-nél kevés.

A lényeg nem ez.



Szóval legyenek zárva az ablakok, legyen minden sötétített, a nap ne süssön be, ha kell, kapcsoljunk inkább villanyt és legyen állandó hőmérséklet bent.

Mesterséges, ingerszegény, már-már túl kellemes. Minden természetes dolog kizárva teljesen.



Az is elgondolkoztató, hogy a mai élet mozgásszegény.

Az ember mozgásra lett megalkotva, a mozgás egyébként ugyanannyira kell, mint a víz, a levegő és az élelem, csak rövid távú hiánya nehezen felismerhető tüneteket okoz, betegséget meg csak évek, évtizedek alatt.

A háztartási gépek, a félkész élelmiszerek, a közlekedési eszközök, az ülő munka a munkahelyen, a lift, a mozgólépcső, a kifőzdéknél ebédelés - mindezek miatt egész nap ülünk.

Egy természetes életmód esetén nem kell külön, a szabadidő rovására áldozni azért, hogy mozogjon a testünk valamit.

Sok embernek nincs ideje rá, vagy épp kedve nincs - jönnek a betegségek.


Lassan minden ételt veszünk, a legtöbb háztartásban egy főzőzónás indukciós főzőlapocska elég lenne hétvégére. :(

Most azon túl, hogy a vett élelmiszer túl sós, túl cukros, ízfokozókat tartalmat és esetleg más, mesterséges dolgokat, azon túl lassan eltűnik az, hogy a család együtt süt/főz, a szülő vagy nagyszülő a szeretet is hozzáadja legjőbb adalékként a születésnapi ebédhez és tortához.


A természet közelségére is szükségünk van! Nem a szürke, aszfaltos és betonos városokra, növény nélküli lakásra - mert öntözni lusták vagyunk, helyette tévézünk.



Kellenek az ingerek az embernek is, mind a lelkének, mind a testének: hideg, meleg, szellő, ránk sütő nap, testmozgás, növények, természetben lét, gyaloglás, saját kézzel és szeretettel készített dolgok...



Inkább ez aggaszt engem a túl sok technológiában...

2017. máj. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

"Egy természetes életmód esetén nem kell külön, a szabadidő rovására áldozni azért, hogy mozogjon a testünk valamit."


Viszont a szabadidő rovására egy teljesen más mozgást tudsz végezni, amit ha csapatsportként csinálsz akkor fizikailag és szellemileg is jobb, mintha csak a konyhában és a munkahelyen mozognál.

2017. máj. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csapatsportként inkább beszélgetnék egy vagy több baráttal, esetleg mozi, bowling, biliárd.


Nem mindenkinek van pénze, ideje stb csapatsportokra....

2017. máj. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A grundfoci az tényleg drága sport :D
2017. máj. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!