Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon a fiatalok...

Magyarországon a fiatalok hány százalékárol mondható el, hogy szakképzetlen?

Figyelt kérdés
Számomra az a szakképzetlen aki nem tud mit felmutatni a munkáltatónak, tehát nincs szakmája vagy van, de semmit nem ért hozzá, vagy csak egy érettségivel rendelkezik. Visszaemlekeztem az általános iskolai ismeroseimre, és rövid statisztika alapjan megállapítottám, hogy kb minden második ilyen helyzetben van. Országosan mit lehet erre mondani?

2017. jún. 2. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem, a fiatalabb generációnál alacsony a szakképzetlenek aránya.


Nálunk a a gimnáziumi osztályból, mintegy 60 százalék felsőoktatásba ment.A maradék pedig vagy junior fejlesztő tanfolyamra ment,vagy hasonlónak.De, senki sem állt meg az érettséginél.


De a környékbeli iskoláknál is, elég ritka, aki csak egy érettségivel rendelkezik és nincs mellette semmije.



Magyarországon inkább az a baj, hogy túl kevés a középfokú és felsőfokú végzettséget igénylő munkahely, értesd "szellemi munka".

És túl sok az operatív (betanított sori összeszerelő) munkakör.

2017. jún. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Elég sok, tömegével látok fiatalt a munkaügyi központba is. Na meg köszönhetjük ennek a kormánynak hogy levitte a tankötelezettséget 16-ra...
2017. jún. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
elso, én is gimnáziumba jártam, és nálunk is továbbtanult a nagytöbbség. Az én statisztikámat az általános iskolai osztálytársaimrol, ismerőseimrol szürtem le, akiknek csak egy része ment gimibe
2017. jún. 2. 21:52
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

"Na meg köszönhetjük ennek a kormánynak hogy levitte a tankötelezettséget 16-ra..."


Mert hát ugye, ha 18 lenne a kötelezettség, akkor mindenkiből mérnök lenne:D

2017. jún. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

A lakosság 41%-a nem végzett el középfokú iskolát (+25%-nak "csak" érettségije van, ami a te szemedben nem számít sokat, szóval a te definíciód szerint összesen a lakosság 34%-ának van közép- vagy felsőfokú szakképzettsége).


Az megint más kérdés, hogy az iskolai végzettség mennyire felel meg egy munkáltató elvárásainak, nem figyelmen kívül hagyva, hogy nagyon sokan nem is a szakmájukban helyezkednek el.


(Tudom ez nem csak a fiatalokat foglalja magába, manapság nyilván jobb valamivel ez az arány.)

2017. jún. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ismerek rengeteg, csak 8 osztállyal rendelkező 20 valahány éves meg 30 valahány éves embereket.
2017. jún. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Nincs pontos adat, mert Í(parancsra) nem mérik. Kínos lenne. De sok és rohamosan nő a számuk. A munkanélküliek és közmunkások jó része semmiféle szakmával, ismerettel nem rendelkezik. Kivéve azokat a közmunkásokat, akiket ebbe kényszerítettek bele.
2017. jún. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még az egy százalékot sem éri el.
2017. jún. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Mindig is 16 év volt a tankötelezettség parasztok.
2017. jún. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!