Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak szerintem lenne más...

Csak szerintem lenne más véleménye az embereknek a halálbüntetéssel kapcsolatban, ha személyesen érintettek lennének?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan halálbüntetéspártiak,azt vettem észre.


De mi lenne,ha egy szerettük kerülne olyan helyzetbe,hogy halálbüntetést szabnak ki rá.

Akkor is így gondolkodnának?


2017. júl. 7. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

A szeretteim nem bűnöző beállítottságúak.

Ha mégis elkezdene gyilkolni, erőszakolni, akkor nem lenne a szerettem.

Ennyi.

2017. júl. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Azt vegyük figyelembe, hogy nagyon alapos indok kell ahhoz, hogy valaki halálbüntetést kapjon. Egy egyszerű bolti lopásért nem fognak méreginjekciót beadni neked. Gyilkosságokért és hasonlókért szoktak halálbüntetést kiadni.
2017. júl. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
szeretem mindem testvérem, de ha megtudnám hogy olyan bűnt követtek el, én lennék az első aki hívná a rendőröket. természetesen ez fordítva is igaz...
2017. júl. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"szeretem mindem testvérem, de ha megtudnám hogy olyan bűnt követtek el, én lennék az első aki hívná a rendőröket. természetesen ez fordítva is igaz..."


Szerintem ezt csak akkor tudnád meg,ha benne lennél.

Na meg nálunk nincs is halálbüntetés.

Így tudnád,hogy biztosan nem végeznék ki.

2017. júl. 7. 10:47
 5/9 anonim ***** válasza:
attól még bevinnék a dutyiba egy életre.
2017. júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak teljesen más a tudat,hogy a szeretted él vagy meghalt.
2017. júl. 7. 11:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Azert lattunk mar olyat, hogy valakit ugy vegeztek ki, hogy kozben artatlan volt, es csak halala utan derult ki, hogy hupsz.


Mint pl amikor egy ferfit kivegeztek mert megolte a ket gyereket (rajuk gyujtotta a hazat) es kozben kiderult, hogy egyaltalan nem o volt, hanem elektromos hiba tortent.


Amugy, a buntetes kiszabasaban soha nem vehet reszt olyan ember, aki szemelyesen erintett, leven o sosem lesz partatlan, se egyik, se masik iranyba. (Elvileg) a mi tarsadalmunkban a buntetesnek nem a bosszu a lenyege, ezt felejti el nagyon sok ember. Es amig nincs abszolut tevedhetetlen igazsagszolgaltatas (es jelenleg nincs) addig vegleges, visszafordithatatlan buntetest kiszabni bizony sulyos hiba.

2017. júl. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, alighanem vannak ilyen emberek, talán nem is kevesen. Ez csak akkor derülne ki, ha ilyen helyzet állna elő.
2017. júl. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Viszont ez fordítva, legalább ennyire igaz lehet. Egy halálbüntetést ellenző is simán válhat a támogatójává, ha meggyilkolják mondjuk, a gyermekét.
2017. júl. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!