Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen következményei lennének...

Milyen következményei lennének egy ilyen törvénynek?

Figyelt kérdés

"Minden politikus saját és családja teljes vagyonával felel az általa megszavazott törvények hosszú távú következményiért."


Szerintetek inkább jó, vagy inkább rossz lenne ennek a törvénynek a hatása a társadalom egészére nézve?



2017. júl. 11. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Minden törvénynek két sarokpontja van, ennek is.

1. Végrehajtható?

2. Ki hajtja végre?


Van egy harmadik is, de az a keletkezésére vonatkozik. Ki szövegezi meg, és hogy iktatja be?


Maradjunk a valós életben.

2017. júl. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nyilván nem vélelenül tettem fel így a kérdést nem kitérve ezekre a pontokra..


hogy értsd:

nem azt kérdeztem, hogy "megszavaznák-e" vagy "nem csalnék-e el", hanem egy FELTÉTELEZÉSsel éltem, miszerint a törvény már elfogadott...


A FELTÉTELEZÉS (és az egyszerűsítés) függvényében vagyok kíváncsi a követekezményekre (amellyel minden tudományos módszer is él), szval NE "maradjunk a valós életben".

2017. júl. 11. 11:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Elvileg jó lenne, a kételyeimet inkább abban fogalmaznám meg, hogy ki ítéli meg a következményeket. Azok ugyanis nem fekete-fehérek, egyértelműek, hanem politikailag meghatározottak, minden oldal bele tud magyarázni a rosszba valami jót.
2017. júl. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szíjjártó teljes vagyona papíron legyen 20-30 millió.

Feketén meg 20x ennyi. Ma is rejtegetik a pénzüket, ha lenne egy ilyen törvény, egy politikusunknak se lenne megtakarítása.

2017. júl. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Én pedig azzal a feltételezéssel élek minden józan gondolkodású emberrel együtt, hogy a fantáziálás fölösleges időtöltés, pótcselekvésnek is rossz, és sehová nem vezet. De azt elhiszem, hogy vannak, akiknek jobb híján más lehetőségük nincs.
2017. júl. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5-ös

Én pedig azzal a feltételezéssel élek, hogy te egy elég korlátolt ember lehetsz szellemileg...


Fantáziálás nélkül ugyanis nemhogy számos elmélet nem létezne (relativitáselmélet, gravitációs elmélet, evolúciós elmélet, matematika teljes egésze), de megfelelő absztrakció nélkül az elméletek és fantáziálások hiányában még a technikai eszközeink és mindennapi életünk sem jutott volna el odáig, hogy te most a marhaságaidat az internetet közegébe tudd okádani (ugyanis szólok, hogy matematika nélkül informatika sem létezne), a munkából autóval hazaérve (thx. mechanika a kerék kitalálásától kezdődően) a fotelbe bedőlve és a tv-t bekapcsolva (thx. optika és elektronika) elégedetten dőlsz hátra két hideg sörrel a kezedben (thx. termodinamika)..


De én örülök, hogy te ilyen tehetséges vagy és neked ilyen nagy luxus a gondolkodás, viszont megkérnélek, ha lehet máshol kamatoztasd tehetségedet :)


A többieknek pedig köszönöm a korrekt választ, jöhetnek még..

2017. júl. 11. 13:09
 7/8 LazyJones ***** válasza:
49%
Mennyire hosszú az a táv? Lehet, valami masszívszívás 10-20 évig, utána viszont hasznot termel. Lehet, valami rövid távon hasznos, hosszú távon viszont totál bukta. Mi van azzal, amivel nem lehet előre számolni, vagy aminek a feltételei rajtunk kívül álló okok miatt változhatnak? Arról nem beszélve, hogy barira könnyen kikerülhető lenne, vagy, ha valahogy sikerülne totál biztonságos módon megoldani a tényleges vagyoni elkobzást, ugyan, ki kockáztatná meg ezt a melót, és vele az esetleges jó szándékú hibás döntéseket?
2017. júl. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyjából olyan következményei, hogy kicsit is értelmes ember, nem menne politikusnak. Ugyanis a legtöbb törvény hosszútávú következményeit, inkább csak találgatni lehet.
2017. júl. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!