Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A környezetszennyezés visszasz...

A környezetszennyezés visszaszorítása érdekében, miért nincs támogatva az otthonról dolgozás? Illetve, miért nincs jobban elterjedve az online vásárlás?

Figyelt kérdés

Európában,Amerikában és Kelet-Ázsiában is probléma az autók, buszok által kibocsájtott szmog.


Reggel mindenki megy dolgozni, baromi sokan ülnek autóba.


Úgy gondolom,hogy ezt nem korlátozásokkal, irreális és felesleges tömegközlekedési fejlesztésekkel kellene megoldani, hanem a munkaerőpiacot átszervezni.

Rengeteg munkakör van, ami otthonról is elvégezhető és ezt kellene támogatni.


Például az én munkaköröm is simán elvégezhető lenne otthonról.Hiába adnak rugalmas munkaidőt, valamennyit bent kell lenni.Vagyis, kocsiba ülni és elmenni dolgozni.Az audió konferenciákat, amiket külföldi kollégákkal szoktam csinálni, otthon is megtudnám csinálni.



Aztán, az online rendelés.Műszaki cikkeket,illetve non-food termékeket könnyűszerrel rendelhetünk az ország egész területére.

Viszont az élelmiszer bevásárlás nem megy online, még sok vidéki megyeszékhelyen sem.

Ezen is javítani kellene.


2017. júl. 29. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Megint egy olyan kérdező, aki nem lát tovább az orrocskájánál, és elnézve amit ír ehhez képest valami fejes lehet. Csoda, hogy itt tart az ország???


Szóval, hogy a búbánatos fenébe akarod kedves kérdező mondjuk kiszervezni otthonra egy nehézipari üzem munkáját?

Hogy akarod otthonra kiszervezni egy gyógyszergyár, egy összeszerelő üzem vagy akár egy egyszerű villanyszerelő munkáját? Akkor az olyan dolgokról mint a közintézmények működése még nem is beszéltem. Teleműtét mi, na hagyjál békén, ha meg laggol a net, akkor appendectomia helyett lábamputáció lesz belőle...


De ha érdekel, kezdhetnéd mondjuk saját magaddal, nem gondoltál még rá? Járjál te is tömegközlekedéssel, rugalmas a munkaidőd ráérsz állni a megállóban vagy ha ez nem tetszik ott a kerékpár sőt van már elektromos bicikli is, azt még tekerni se kell, otthon meg vehetsz napelemet aztán arról töltheted, ha nagyon környezettudatos akarsz lenni, persze neked a "kocsiba ülni" jelenti a munkába menést, de közben meg támadsz, hogy kell a környezetvédelem, tipikus esete a bort isizik és vizet prédikál szituációnak.


"Úgy gondolom,hogy ezt nem korlátozásokkal, irreális és felesleges tömegközlekedési fejlesztésekkel kellene megoldani, hanem a munkaerőpiacot átszervezni."


Én meg úgy gondolom, hogy megint hülyeséget beszélsz, mi az már, hogy irreális és felesleges tömegközlekedés fejlesztés? A tömegközlekedéssel épp az a baj, hogy nem költenek rá eleget meg nem fejlesztik eleget.

A másik meg korlátozások, hát pedig furcsa módon ha ki van téve behajtani tilos tábla, akkor bizony azon a környéken kevesebb a kipufogógáz, milyen érdekes...


Online rendelés amit írsz, szerinted, hogy jut el a házig az a fránya áru? Elgurul saját lábán? Hát nem azt is autóba rakják és házhoz viszik, ami bizony környezetszennyező. Én személy szerint a fuvarozó cégekre ki is vetnék egy környezetvédelmi adót, mert ez a töménytelen furgon, ami gyakorlatilag fölöslegesen pusztán kényelmi szempontból furikázik oda-vissza a városban az igenis környezetszennyező. Majd ha vesznek szépen elektromos üzemű kocsikat, mert előbb-utóbb lesz furgonban is, akkor beszélgethetünk.


Ha meg tényleg érdekel a jövő házhoz szállításban, akkor az valószínűleg az lesz, hogy kamion lehozza autópályán egy logisztikai elosztóközpontba a cuccokat, ott szépen fölrakják őket elektromos önvezető kocsikra, amik egy algoritmus alapján szépen kiszállítják a cuccokat fizetni pedig vagy előre kell vagy helyben átutalással. Ez már egy valós jövőkép, az Amazon drónja például nem több mint parasztvakítás, bár meg kell hagyni annak jó.

2017. júl. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert a jelenlegi kormánypolitika a választópolgárok minden mozdulatának adóügyi ellenőrzésére irányul (illiberális megközelítés) és otthoni munkavégzés vagy online kereskedés esetén bizonyos tételek kibújhatnak az adófizetés alól. Akkor meg nem növelheti Matolcsy magánvagyonát (amit Nemzeti Banknak becéznek).
2017. júl. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2#


A betanított munkák nagy része úgyis automatizálva lesz előbb-utóbb.

A termelésnek az irányítása pedig akár otthonról is elvégezhető.

Egy gyártócsarnokba később csak karbantartókra, takarítókra, néhány programozóra lesz szükség.A többi, mint a pénzügy, humán erőforrás, beszerzés otthonról is elvégezhető a legtöbb esetben.


Az online rendelés környezetbarát.Tudod miért?

Nem mindegy, hogy 30-40 ember bepattan a kocsijába és elmegy az Aldiba vásárolni vagy 5-6 furgon kiszállítja ezeknek az embernek.

5-6 furgon kevesebb szennyező anyagokat bocsájt ki, mint 30 személyautó.



"Járjál te is tömegközlekedéssel, rugalmas a munkaidőd ráérsz állni a megállóban vagy ha ez nem tetszik ott a kerékpár sőt van már elektromos bicikli is, azt még tekerni se kell, otthon meg vehetsz napelemet aztán arról töltheted, ha nagyon környezettudatos akarsz lenni, persze neked a "kocsiba ülni" jelenti a munkába menést, de közben meg támadsz, hogy kell a környezetvédelem, tipikus esete a bort isizik és vizet prédikál szituációnak."



A tömegközlekedést nem szeretem, nekem nem opció, mivel nem a belvárosban lakom.

A megállóban való álldigálás pedig időpazarlás.


A biciklivel több bajom is van.Egyrészt, külön ruházat kell hozzá, kesztyű, sisak...stb.Én meg nem szeretnék munkahelyre beérve öltözködni.

Aztán, én szeretem uralni a hőmérsékletet a környezetemben, egy biciklire télen ráfagysz, nyáron leolvadsz róla.

Harmadrészt, gépész vagyok,fejlesztőként dolgozom,ebből adódóan, egy kerékpárt nem tudok úgy értékelni, mint egy autót.


Amúgy, ha lenne elektromos autó, ami kinéz valahogy és nem 20 milliótól indul az ára, akkor elgondolkodnék rajta.

A Tesla S nekem kifejezetten tetszik, csak túl drága.

2017. júl. 30. 09:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Mielőtt nagyon belebonyolódnánk a lényegtelen részletekbe, a környezetszennyezés ügye alapvetően gazdasági, politikai kérdés, és szennyezni mindig olcsóbb, mint tisztán tartani. Akiknek pedig a feltételek megteremtésében lehetőségük van, a szennyezésben (profitszerzésben) érdekeltek. Ée egyelőre van annyi pénzük, hogy izolálják magukat, és veled kitakaríttassák a környezetüket.


Nyerni akkor fog a környezetvédelem, ha a tömegek megtanulják, ha nem adottak a feltételek, akkor meg kell teremteni. És legfőképpen nem kell átvállalni a szennyet, és nem szabad a környezetrombolók szemetjét befogadni, hanem a portájukra vissza kell hordani.

2017. júl. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!