Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha jövőre csak a 8 osztályt...

Ha jövőre csak a 8 osztályt végzettek maradhatnak közmunkán, hogy fogják ellátni az irodai munkákat?

Figyelt kérdés

Jövőre elvileg a 8 osztályt vagy annál kevesebbet végzettek maradhatnak közmunkán. Hogy fogják ellátni az irodai feladatokat? Nem aktatologatásról van ám itt szó, mint sokan hiszik. Elszámolás a KTK-ban, szerződés készítés a KIRÁ-ban, táppénz, hiányzás felrögzítése, áfa számítások, adós papírok intézése, program tervezés, előleg elszámolás stb. Hogy fogják ezeket ellátni?

Közmunkás vagyok, azt mondták nem alkalmazhatnak rendes munkásnak, mert a közfoglalkoztatottakkal csak közfoglalkoztatott foglalkozhat. Ugyanannyi felelősségem van, mint a rendes alkalmazottaknak, tovább képzésen is részt kellett vennem. Jövőre én sem maradhatok.



2017. aug. 12. 22:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Felvesznek normális dolgozókat az irodai munkába.


Milyen szép is volt régen amikor a diplomás a 4 elemis, 8 áltos alkesszal borozgatott együtt a társadalmi szakadékokra, ellentétekre fittyet hányva az utca szélén seprűvel a markukba.

2017. aug. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

nagyon ábrándosan költői az 1-es...

Kérdező: keress munkát, kezdd el. Kiszipolyoznak, nekik ingyen vagy és még nem is becsülik meg a munkádat. Próbálj meg rendes állást keresni!

2017. aug. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Jobban is jársz! 60ezerért mi a francnak dolgoztál közmunkán eddig is! Kihasználnak ezek mindenkit!
2017. aug. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%

Szomorú, hogy befejeződik a kötelező közmunka. Viszont régóta ellenzi a magyar emberek többsége, azok akik nem közmunkások. A baloldal & liberálisok, ezt kizsákmányolásnak tartják, hogy csak 60-70 ezerért dolgoztatnak embereket. Viszont ha ez nincsen, akkor most 22-ért feküdj otthon egész nap ?


Ezt a liberálisoknak és a baloldalnak köszönheted !

Viszont most sokan kimennek külföldre, szóval elvileg munkaerő hiány van. Próbálj szerencsét. Nem lesz sajnos olyan biztos, elvárásoktól mentes az életed a magánszférában. Lehet be sem vagy csak 4-6 órába jelentenek és dolgozhatsz 10-12-órában túlóra fizu nélkül és elvárják, hogy szombaton is bemenj + vágj jópofit. Ez az élet az állami közmunkán kívül...

2017. aug. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

"Ezt a liberálisoknak és a baloldalnak köszönheted !"


Nevetnék ezen, ha nem gondolnád komolyan, iróniának nagyon jó volna.

Ezek a félelmetes baloldaliak és liberálisok még így, hogy a parlamenti helyek alig negyedét birtokolják is lám tönkreteszik szegény Viktor országát, és becsületesen dolgozó közfoglalkoztatottak életét. Még véletlen sem arról van szó, hogy a Fidesz is kezd ráébredni, hogy egy bődületes zsákutca a közfogi, és azért vonja ki belőle a pénzt, mert momentán csak kárt okoz, egyrészt értékes munkaerőt von ki a munkaerőpiacról, másrészt motiválatlanná teszi a benne lévőket, harmadrészt rontja a termelékenységet (egy rendesen megfizetett munkás dolgát most csinálja 4-5 alig megfizetett közfoglalkoztatott) és mindezeken felül még drága is, ja és persze a célját se érte el.


A Fidesz gazdaság és társadalompolitikájának két leginkább vitatott eleme mindig is a végtelen nagyra fújt közfoglalkoztatás és az egykulcsos adó volt, örülök, hogy legalább az egyikben kezdenek észhez térni.

2017. aug. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A 25 év alattiakat már idén elküldik. Én se vagyok még 25, úgyhogy duplán nem maradhatok. Próbálkoztam én rendes munkával is, de pályakezdőként még árufeltöltőnek sem kellettem. Egyszerűen vissza se hívtak.
2017. aug. 13. 05:42
 7/13 anonim ***** válasza:
Milyen végzettséged van?
2017. aug. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ezt honnan vetted, van valahol valami konkrétum leírva ezzel kapcsolatban? Én is irodában dolgozom, kb ugyanezeket csinálom, mint te.
2017. aug. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Munkaügy hívott, hogy 25 év alatti vagyok, mennem kell. A polgármester elintézte, hogy év végéig maradhassak, mert nincs senki, akit felvehetek.
2017. aug. 15. 22:03
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk eddig csak olyan papírt láttam, amin azt kellett aláírni a 25 év alattiaknak, hogy kérik a munkaügyit, hogy kiközvetítse őket közmunkàra, de szó nem volt, hogy elküldenék őket, így is közmunkás hiány van. Bár mindenki jobban örülne, ha normálisan foglalkoztatnák, nem közmunkàban.
2017. aug. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!