Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért tűnik el a régen nagy...

Miért tűnik el a régen nagy hatalmú országok büszkesége?

Figyelt kérdés
Vagy rosszul érzem? Anglia, Franciaország, Németország, esetleg Olaszország. Ezekre gondolok.
2017. aug. 24. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Én alapvetően középen vagyok politikailag, enyhe libsi beütéssel, de biztos vagyok benne, hogy a büszkeségük eltűnése nagyban köszönhető a túlzott politikai korrektségnek, migránsoknak és annak, hogy mindenkivel olyan kedvesek, nehogy megsértsék szegény másik ember jogait. Ebbe fogunk belehalni mi is. A túlzott kedvességbe, mindenkinek jogai vannak, senkit nem lehet korlátozni, senkit nem lehet megkülönböztetni, megbántani, mert akkor hiszti van. Ezért nem írtjuk ki a terroristákat, hanem tároljuk őket börtönben pár évig... stb.
2017. aug. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tényleg eltűnt? Melyik büszkeségük?
2017. aug. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled. Kimondani manapság a dolgokat aminek bármilyen vélt negatív következménye van egy rasszra nézve lassan bűnné válik bizonyos országokban. Én bízok abban, hogy az emberek kimerik majd mondani amit gondolnak, és meg is teszik majd azokat a dolgokat amiket meg kell tenni ahhoz, hogy ne legyen betegebb, sőt egyenes kigyógyult legyen a társadalom ebből a maszlagból ami sajnos ma nyugaton megy. Tudom, Magyarországon nem jellemző még ez és szerintem történelmi okokból kifolyólag még jó pár évig nem is lesz, de rossz egyszerűen nézni, hogy hiába a jólét és a fejlettség, valahogy társadalmilag, emberileg folyamatosan züllenek lefele (a túlzott tolerancia visszafele sül el!!!) a nyugati társadalmak. Teljesen mindegy, hogy valaki fekete, fehér, ázsiai, akármilyen rasszhoz tartozó, aki deviánsan viselkedik egy társadalomban annak romboló tevékenységét blokkolni kell. Kérdés az, hogy mi minősül devianciának egyes országokban?
2017. aug. 24. 15:29
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem rosszul érzed. Büszkék ők, csak nem arra, amire száz évvel ezelőtt voltak. Az erköcsi normák ugyanis változnak, és ami egykor büszkévé tett, azt ma inkább szégyellik.


Gondolj csak arra, hogy hány kommunista közterületet neveztek át, hány fasiszta díszpolgári címet vontak vissza, mennyi szobrot távolítottak el... stb.

2017. aug. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Artúr, van valami abban amit mondasz, de akkor is úgy érzem, hogy lefele halad a társadalom.
2017. aug. 24. 18:05
 6/9 PekingiKacsa válasza:
Mert vesztettek a Nácik.
2017. aug. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyanítom,nagyon sok ember büszkeség alatt nem azt érzi, amit te. Ha a te itt említett szempontjaid szerint nézem, akkor se büszkeségvesztésnek tekinteném, inkább némi zavarnak.

Azon túl nem gondolom, hogy nem büszkék. Inkább azt mondanám, kevésbé fennhéjázók. Megértőbbek, bár nem elfogadóbbak.


De van itt más is. A világban ugyan ennyi zűrzavar régen is volt, csak más. A mostani oka egyszerű, bár mélyreható. Kezd erőteljesen megmutatkozni évszázadok rablásának, egyensúlyhiányának oka. És ez bizony lesz még sokkal rosszabb is, ha nem is úgy, ahogy te félsz tőle. Afrikát évszázadokig rabolták, Dél Amerikát most is, csak nem beszélnek róla. A Közel- és Közép Kelet legalább 2000 éve konfliktusforrás, és ha beleavatkoztak,csak rosszabb lett. A régen nagy hatalmú országok társadalmának egy része kezdi megérteni ezt. És akinek lelkiismeret furdalása van, ritkán nagyszájú.


Remélem, a folyamat folytatódik, és ha valóban megértik, többek között a keleti országokban is lehetséges a béke, miáltal a te (nem létező) problémáid is meg fognak oldódni. Mert úgy csak fokozni lehet, ahogy te megoldani véled.

2017. aug. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És hogy fog ez az egész megoldódni?
2017. aug. 28. 15:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyelőre sehogy. Jó üzlet mások nyomora. Gondold el, mennyi sok jó fegyvert lehet eladni Kelet felé. És a sok afrikai bábdiktátornak, hogy lelövessék saját népüket. Azok meg menekülnek.


Majd ha az emberiség nagyobbik fele (és a magyarok zöme) megérti, hogy békéje akkor lesz, ha ezeket a hatalmi arroganciákat meg kell fékezni. Egyelőre azonban a népek inkább jajgatnak és nem létező sebeiket nyalogatják, tapsolnak a hazug szónak, leugatják az igazmondókat. Hát ez is lehetséges, ekkor azonban tessék elviselni az így keltett káoszt.

2017. aug. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!