Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek megérte-e szókimon...

MIKLÓS18 kérdése:

Szerintetek megérte-e szókimondó, erélyes fellépésem, és mit kellene tenni?

Figyelt kérdés
Kis településen élek,ahol mindenki ismer mindenkit-Az elmúlt években a település vezetőivel is sikerült remek kapsolatokat kiépítenem-a település napján,minden ősszel nagy vígasság van itt évente,amikor is szinte "VIP"-ként vagyok kezelve,együtt szoktam szórakozni a nagyemberekkel-idén azonban a vezetés úgy döntött,hogy a településhez tartozó tanyszerű szórványtelepülésen rendezi meg e parádét-ami azért hátrányos a lakosság számára,mert kifejezetten szegény e település.,alacdsony az életszínvonal,és alig van olyan lakos,akinek van gépjárműve,és tetézi a bajt,hogy vasárnap van e rendezvény,amikor volánbusz sem jár ki a tanyára,ami közigazgatásilag ide tartozik,valójában viszont 7-8 km-re van ide-A település lakosságából néhányan direkt e vígasság bojkottjára készülnek,és van köztük néhány nagyember is,ezzel kívánják felhívni a figyelmet arra,hogy rossz döntés volt nem figyelembevenni a lehetőségeket.Én még nem döntöttem,de adok rá esélyt,hogy a bojkotthoz csatlakozom,de már egyszer az egyik önk.képviselőnek keményen elmondtam véleményemet,aki rám is csapta a telefont.Néhányak szerint álljak kötélnek,és menjek el a településnaprak,mert e jóviszonyt nem érdemes "megrongálni" a nagyemberekkel ennyiért,szerintük ezzel magamnak is ártok.Én azonban együttérzek a sok póruljárt, elesett személlyel.Szerintetek mi a "bölcs döntés" ez esetben??

2017. szept. 5. 00:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Az még,ami relevánsan ide tartozik,hogy a helyszínül kiválasztott tanya az egyik önk.képviselő tulajdona gyakorlatilag-még ha ez nincs is így sem kimondva,sem leírva-tehát a szokatlan helyszínkiválasztás nyereségvágyból történt!Remélem,mindenki érti e szerteágazó történetet,és tudtok segíteni tanácstalanságomon.Mindenki véleményét előre is köszönöm szépen.(Kivéve a trollkodást,az nem hiányzik)
2017. szept. 5. 00:48
 2/9 anonim ***** válasza:
8%
Legyél jó kutya, fogadjátok Putyint díszpolgárnak, akkor jönni fog a pénz. Csak elég gátlástalanság kell ehhez.
2017. szept. 5. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 szántóvető ***** válasza:
11%
majd rádszáll a nav és fizethetsz milliókat semmiségekért.koldusbotra jutsz.
2017. szept. 5. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A kádári beidegződés mélyre nyúlik. Vívódik a krumpli leves a lelkiismerettel.


Ha engem kérdezel, akkor a lelkiismeretedre hallgatsz.

2017. szept. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan egy tanyán milyen programokat akarnak tartani? Ez már tényleg érdekel. Én is részt veszek a falunk rendezvényeinek a szervezésében, de semmi olyan programot nem tudok elképzelni, amit lehetne normálisan szervezni egy tanya világra.
2017. szept. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amikor úgymond kiépítetted a kapcsolatokat, akkor vajon a tisztánlátás, a település érdeke vezetett, vagy kimondatlanul is a saját érdek?


Mert ugye, ha az előbbi, akkor az "ellentmondás" mutatja a zavarodottságot, és ilyen személyre "ott" nincs szükség. Nem tudni, mikor válik megbízhatatlanná.

Ha viszont az utóbbi (ahogy sejtetni szeretnéd), akkor a korrekt viselkedésen túl, vajon mi vezetett közéjük? Akkor a kérdés fel sem tehető, akkor már régen szervezni kellett volna az ellenállást, már régen felvilágosítást kellett volna folytatni, mire megy a játék. Hogy a többi is értse.

Itt azt hiszem, egy politikailag tapasztalatlan, önállóságra kevéssé képes ember vívódásáról van szó.

Mi mondhatunk bármit, a döntés felelőssége a tiéd. Ha itt mondanak valamit, holnap meg az ellenkezőjét, akkor ma azt, holnap meg azt fogod csinálni? Ez a semminél is rosszabb. Érleld meg előbb a saját nézeteidet, aztán kezdj a közéletben ténykedni. Mert a mai közélet rendkívül mocskos, és nem könnyű benne cselekedni.

2017. szept. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Vihar a biliben.
2017. szept. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Milyen nyeresége származik a képviselőnek abból, hogy a falu apra/nagyja a tanyáján eszi meg a bográcsgulyást?

Milyen "nagyemberek" vannak egy szegény kistelepülésen?

Nem liheged te ezt túl egy kicsit? Az önkormányzatnak van falubusza?

2017. szept. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még a nyitókérdés olvasása közben, mielőtt #1 hozzászólásodat elolvastam, meg voltam győződve róla, hogy azért választották azt a helyszínt, mert valamelyik önkorm. képviselőnek (vagy az ő közeli rokonának) az anyagilag előnyös.

Nézd, én nem mennék el. Ha kevesen lesznek ott, annak üzenetértéke lenne. Én inkább kideríteném, ki szavazott mellette, ki ellene, ki hogyan vélekedett róla az önkorm. ülésén. Aztán a jövő őszi választásokon tudnám, kire szavazzak és kire ne.

2017. szept. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!