Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szlovákiának szerintetek is...

Szlovákiának szerintetek is nem kéne léteznie?

Figyelt kérdés
Szakolcai szlovákként mondom ezt. Lopott zászló meg lopott föld. Himnusz is egy magyar népdalból ered. Amikor ezt megtudtam mély letargiába süllyedtem... Bennem is megvolt tiniként ez a magyarellenesség de már kinőttem és elkezdtem kutakodni a történelemben mert mindig is érdekelt ez a téma. Kiderült hogy Szlovákiában a történelem oktatás eléggé bűzlik. Tele van hazugsággal Magyarországgal kapcsolatban. Erőszakkal tolják a szlovákok arcába hogy magyar az alsóbbrendű.

2017. szept. 10. 19:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Pont ezt mondom... Tehát undorító amit Szlovákia művel. Minden amit eddig ott tanultam Szlovákiáról egy aljas hazugság.
2017. szept. 10. 19:37
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
napi trollkodás megvolt köszönjük.
2017. szept. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
65%

Miért, a szlovàk népnek nincs joga egy sajàt orszàghoz?

A magyarlakta területeket nem kellett volna elcsatolni, ennyi. De az északi területeken csak szlovákok élnek, akiknek igenis joguk van, hogy ugyanúgy legyen otthonuk, törvényeik, ne kitaszított kisebbségként éljenek valahol.

Hogy a vezetőségnek annyi esze van, mint egy marék bolhának, azt most ne firtassuk.

Határon túli magyarkènt, bár voltak konfliktusaim, vannak szlovák barátaim, és a többségnek semmi baja a magyarokkal.

A magyarországi magyarok jobban lenéznek minket sajnos, mègse szidja öket senki érte

2017. szept. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, a szlovák vezetőség is felelős hogy úszítja a népet. De a történelem során sose volt kitaszítva a szlovák nép. A magyar kisebbség az aki bajban van ott.
2017. szept. 10. 19:43
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Miért lopott föld?

Minden országban, Ázsiában is úgy tanítják a történelmet hogy a másikat rossz színben tüntessék fel, de idővel rá jön az ember felnőtt korára hogy voltak utólag ferdítések.


Úgy gondolom ennek az egész Trianonnak már le kellett volna csengenie a mi generációnkban(25 vagyok) nem is éltünk akkor, mi ebbe születtünk, ezt kell elfogadni.

Sosem értettem a kesergő Kárpátaljaiakat, Felvidékieket, Erdélyieket, Vajdaságiakat, költözzenek ide és meg van oldva a problémájuk.


Szlovákiának saját kormánya, állama van ahogy Romániának is, ezt kár firtatni, ennyi idő után már saját életük van, és hazájuk. A legtöbb ember nem is foglalkozik vele, csak a foci huligánok, neo nácik, és identitás zavaros emberek hozzák fel mindig témának.


Az ember megmosolyogja a 16-20 éves gyerekeket akik súlyos szavakkal dobálóznak. Az ilyen felfogású embereknek nem szabadna léteznie.

25F

2017. szept. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező te kis piti hazudozó vagy. Jártam én elégszer ki, megmászta majd minden hegyét, majd minden fontosabb városában voltam, a magyar (inkább sváb) teleüléseken is. Szlovákként te nem beszélsz így magyarul. Te szlovákiai magyarként beszélsz így, aki talán eddig meg is tagadta nemzetiségét. Ne mesélj nekem olyant, ami nincs.


Vannak magyargyűlölő szlovákok. Ostoba emberek mindenütt vannak. Vannak szlovák ismerőseim is. Akik (hogy felvágjanak? hogy mutassák eleganciájukat? hogy jól essen nekem? mindegy) megtanultak pár fontos magyar szót. Nem számít hogy ejtik, a szándék - az annál inkább számít.


Nem lopott föld. A történelmét, a címertanát is hiteles forrásból, és értőn próbáld olvasni. A szlovák oktatás nyilván nem a feltétlen követendő módszertan. De a magyar sokkal rosszabb. Sokkal hitványabb, sokkal együgyűbb. Már már azt mondom, tanulásra alkalmatlan. Ott és itt vannak, kik jól profitálnak az emberek gyűlöletéből. Sajnos még többen, akik megvezethetők, és lelkes rajongói lesznek - fogalmuk sincs minek. De a gyűlölködésen kívül másban nem remélhetnek sikert.

2017. szept. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Itt mindkét oldal hazudozik, mindkét oldal ferdít. Ez van. Azért azzal érdemes tisztában lenni hogy szlávok már a feltételezett honfoglalás előtt is éltek itt, és utána sem tűntek el. Tehát a szlávok ugyanúgy szerves részét képezték mindig is mint a magyarok. Az meg hogy a hűbérbirodalmak bukása után saját hazát akartak a nemzetüknek az egy természetes dolog, mi magyarok is ugyanezt akartuk csak van ez a tudathasadásos állapot a magyarokban hogy azt képzelik hogy a történelmi Magyar Királyság minden egyes lakója magyar volt ezért az egész rántotthús minket illet, csak hát ez még véletlen sem volt így.
2017. szept. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
Sajna van létjogosultságuk.A kint élő magyarokat várjuk szeretettel,költözzenek ide.Lakhely és munkahely lesz mindenkinek,az garantált.
2017. szept. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

"Szakolcai szlovákként mondom ezt."


Te nem vagy szlovák.


"Lopott zászló meg lopott föld."


Nézőpont kérdése. A szláv nemzetek zászlói nagyon hasonlók, ha a kettős kereszt cimerre gondolsz azt bizony már a magyarok előtt is használták főleg Bizáncban. Onnan vettük át mi is.

A szlovákok ősei meg előbb a Kárpát Medencében voltak mint a magyarok.


"Himnusz is egy magyar népdalból ered."


Nem, csak hasonlít rá. A szlovák himnuszt egy Janko Matuska nevű szlovák költő írta.


"Kiderült hogy Szlovákiában a történelem oktatás eléggé bűzlik. Tele van hazugsággal Magyarországgal kapcsolatban."


Ezt sajnos én is tapasztaltam.


A kérdésre válaszolva a szlovákok megérdemelnek egy önálló országot hiszen önálló nemzet. Viszont nem ebben a formában, jó lenne egy tényleg igazságos határ és egy sovinizmustól mentes Kárpát Medence.

2017. szept. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%

#10

Jó lett volna 100 évvel ezelőtt. Ma már ennek megbolygatására szerencsére nincs sem lehetőség sem igény senki részéről sem.

2017. szept. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!