Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek ha az emberiség...

Szerintetek ha az emberiség megtudná valósítani a transzhumanizmust, akkor lenne rá igény?

Figyelt kérdés

Megszűnne az öregedés,betegségek,halál és örökké élnének az emberek.


De ugye akkor a fenntarthatóság miatt biztosan korlátoznák a szaporodást,idővel senkinek nem lehetne gyereke.


Te lemondanál pl a szülőségről azért cserébe,hogy örökké fiatal maradhass és élhess,élvezhesd az életet,amíg akarod?


2017. szept. 11. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Én igen.



(egybként a jövőben nem csak a föld lesz nekünk. Szóval szerintem nem lenne korlátozva a születés.)

2017. szept. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát mi a rák lesz nekünk?
2017. szept. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én simán le.
2017. szept. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én nem is akarok gyereket,így nekem egyértelmű a kérdés.


De sok kérdést olvasok itt,ahol látom,hogy vannak emberek,akiknek még igazán a jólét sem fontos,nemhogy az örök élet.

2017. szept. 11. 20:46
 5/13 A kérdező kommentje:

Pedig szerintem az ember legnagyobb baja azt,hogy tudja,hogy egyszer véget ér az élete.


Ezért is igyekszünk minél mocskosabban "játszani",mert egy lehetőség van,és ahogy múlnak az évek,az öregedés,sok dologról lemaradunk.


Viszont a trnaszhumanizmussal ezek megváltoznának.

2017. szept. 11. 20:48
 6/13 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem nem feltetlen jo ennyire beleszolni a termeszet dolgaiba. Unalmas lenne orokke elni, nekem ugy 500 ev eleg lenne.
2017. szept. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretnék amúgy sem gyereket, ezért is írtam, hogy én ellennék vele.


"Szerintem nem feltetlen jo ennyire beleszolni a termeszet dolgaiba. Unalmas lenne orokke elni, nekem ugy 500 ev eleg lenne."


Senki nem akadályozna meg téged abban, hogy 500 évnél tovább élj. :D

Amúgy meg nem tudom, lehet, hogy nekem is elegem lenne belőle pár évszázad után. Habár ki tudja? Nem tudom, hogyan gondolkodnék, ha leélnék mondjuk 500 évet.

2017. szept. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A transzhumanizmus nem arról szól,hogy mindenkit kényszerből életben tartanak.

Választhatja mindenki az önkéntes halált.


Amúgy 500 év és 1 nap után miért halnál meg,ha addig nem??:)

Fiatal vagy,nincsenek betegségek.

Szerintem a mai ember azért gondolj azt h kiégne,mert eleve az öregedéshez van köze.

Sőt szerintem maga az öregedés is egy betegség,és súlyosan torzítja a pszichét,ezért is van ennyi depressziós középkorú és idős ember,nem is véletlen,hogy a legtöbb öngyilkos és alkoholista ebből a kororsztályból kerül ki.

2017. szept. 11. 21:18
 9/13 A kérdező kommentje:
Ha olyan 40 éves korban megállna az öregedés,azzal el lehetne éldegélni..
2017. szept. 11. 21:19
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

És mit csinálnál? Végigdugnád akit lehet de egyszer megunnád, akkor meg szeretnél állapodni, megházasodsz, de ahogy 40-50 évet se bírunk ki mennyi az esélye, hogy majd 500-at boldogan leélsz valaki mellett? Akkor kezded előröl?

Őszintén az emberek többsége még ezt a rövidek életet se éli meg, ezen nem változtatna ha örökké élhetnél csak még inkább munkában robotoló zombik lennénk, mert tudnánk, hogy még ráérünk élni. Az élet pont a mulandósága miatt értékes.

2017. szept. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!