Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem tudják értékelni az...

Miért nem tudják értékelni az emberek, ha egy cigány is képes diplomát szerezni?

Figyelt kérdés

Inkább úgy fogalmaznék, hogy tisztában vagyok vele, hogy a cigányok 70%-a semmirekellő. De viszont ott van az a 30%, akik tisztességesen élnek. Tanulnak/tanultak, dolgoznak, adóznak, normálisan nevelik a gyermekeiket, tanítattják őket, s van olyan cigány is, aki diplomás.


Mégis miért van az, hogy az emberek egy kalap alá veszik az összes cigányt? Miért van az, hogy a legjobb barátomat, aki egyetemista, nem engedték be egy szórakozóhelyre, mert cigány?(Természetesen ők csak a barna bőrét látták, azt már nem, hogy rendes ember.) Miért van az, hogy ha valakinek az a vezetékneve, mint pl.: Lakatos, Kanalas, Orsós, stb., akkor már elítélik őket?


Igazából én konkrétan nem azt szeretném, ha bárki is értékelne egy cigányt csak azért, mert tanult ember vagy bármi ilyesmi. Csak arra gondoltam miért nem lehet egyenlő félként kezelni egy cigányt egy nem cigánnyal? Miért ítélik el az egyik cigányt egy másik cigány tetteiért?


Kérdem én! Ha a te ereidben csak magyar vér csörgedezik, s egy másik tiszta magyar ember lop,csal, gyilkol, viszont te tisztességesen élsz, s elítélnek téged is egy másik ember tettei miatt, te hogy éreznél?



2017. szept. 13. 18:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Neharagudj nem az én hozzáállásommal van baj hanam az övékkel. Most éljenezzünk mert egy kis réteg lediplomázik? Nagy részük jó ha a 8 osztályt befejezi. Ezt pedig nehéz cáfolni. Mi ebben a rasszizmus ? Ezek tények
2017. szept. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Sajnálom, hogy ezt kell mondanom Kedves Kérdező, de az előzőeknek igazuk van, csak ők sem a legmegfelelőbb hangban mondták el. Nos, a helyzet az, hogy engem a suliban ők vertek meg, közösítettek ki, káromkodtak rám, holott én csak jó tanuló voltam és tanár gyereke, ez mind az én bűnöm. Én csak e miatt általánosítok. Ahol az etnikumé a többség ott a magyart közösítik ki. Ne érts félre, a magyarok sem jobbak ezt adom. Én nekem hiába van ilyen rossz előéletem a cigányokkal, ha van aki diplomát szerez, az már elismerendő. Bár annyira nem izgat hogy cigány vagy magyar a diplomázó, mert engem az illető személyisége érdekel. Nálam úgy megy hogy jó ember vagy rossz ember. Sajnos az országban szinte senki sem gondolkodik így...
2017. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
De bizony gondolkodik, ne mis kevés. Csak a másik hang elnyomja. És elhiszem neked, amit mondasz, de végső soron te is általánosítasz.
2017. szept. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

A sulinkban ~400 gyerek tanul. Ebből 150 cigány. Ebből 147 a legalja családból származik, akik gúnyolnak, verekednek, káromkodnak, köpködnek, finganak órán stb... Viszont a legjobb barátom cigány. 4,4 az átlagunk, nagyon sok időt töltünk együtt. Nagyon szeretem a természetét, barátságos, segítőkész, értelmes. Persze én is viszonzom ezeket. A családján is látszik, hogy dolgosak, igényesek.

Én ebből azt a konklúziót szűrtem le, hogy nagyon kevés normális cigány van, de azok nagyon rendesek.

13F

2017. dec. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!