Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyek a leghitelesebb hírport...

Melyek a leghitelesebb hírportálok jelenleg? (pl Index)

Figyelt kérdés
Vannak olyanok, amelyek politikailag kb függetlenek/semlegesek? Szeretnék minél több helyről tájékozódni, de bizalmatlan vagyok.

2017. szept. 16. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Politikailag független nincs.
2017. szept. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezért írtam oda, hogy kb. Van olyan, amelyik kevésbé szélsőséges mint pl a 444/Kurocinfo? (Nem akarok senkit megsérteni aki ezeket olvassa, utóbbira régen én is ránéztem.)
2017. szept. 16. 10:41
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezért írtam oda, hogy kb. Van olyan, amelyik kevésbé szélsőséges mint pl a 444/Kurucinfo? (Nem akarok senkit megsérteni aki ezeket olvassa, utóbbira régen én is ránéztem.)
2017. szept. 16. 10:42
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
1ik sem !
2017. szept. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Általában vett hitelesség nem létezik. Mindenkinek az hitelesm ami.


A hitelesség megállapítása éppen hogy a te dolgod, ne mástól várd! vesd össze az ovasott híreket a más hírportálok által lehozott - vagy elhallgatott, eltorzított - hírekkel. Figyeld a külföldi hírpotálokat is, és egy idő után érezni fogod, melyeik hiteles számodra, melyik nem.


Ha minderre nincs időd, akkor valld be magadnak, és csatlakozz megmondókhoz. De attól kezdve ne gondolkodj, ne kritizálj! Fogadd el ellentmondás nélkül, amit a megmondók megmondanak!

2017. szept. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15%
Az index, es a hvg ahol valodi ujsagiroi munka folyik.
2017. szept. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindegyik portálnak van egy értékrendje, olyan nincs, hogy semleges. Ahogy én látom:


Origo: Politikai kérdésekben kritika nélkül átveszik a Fidesz álláspontját, ellenőrzés nélkül felülnek a a Fidesz sejtetéseinek és az ezeket alátámasztó álhíreknek.


Alfahír: A Jobbik által finanszírozott és jobbikos témákkal és értelmezésekkel foglalkozó portál.


Kurucinfó: Valaha Jobbik-párti volt, ma már széljobbról csapkodja a Jobbikot is. Mondhatni független és elszigetelt is.


Index és HVG: Ballib beállítottságúak, de nem teszik le a garast egyik ballib párt mellett sem, mert feléjük is kritikusak. Sokszor felülnek a Fideszt gyengítő álhíreknek, de oknyomozó újságírást is folytatnak, és sok visszásságot derítenek fel.


444: Ugyanez csak bulvárosabban.


MNO: Valaha Fidesz-párti, most a Fideszt üti elég kritikusan és szerintem arányosan is. Nem ülnek fel az álhíreknek. Többször szerepel náluk az LMP és a Jobbik.


Nyugati Fény: DK szócső


Reflektor: LMP szócső


Népszava: DK és MSZP a kedveltjei.

2017. szept. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az index.hu-t túlzás olyan jelzőkkel illetni, mint "hiteles" és "hírportál".

Az egy blog gyűjtemény, nincs egy felelős szerkesztő, aki legalább átnézné a tartalmakat, a helyesírásról nem is beszélve. Sokszor piszkozat szintű cikkek olvashatók, lehet látni, hogy 3-szor átírták a cikket, a szavak ragozása különbözik, értelmetlen mondatrészleteket bent hagy az író, stb...

Sajnos ma már ott tartunk, hogy az orosz érdekeltségű hídfő (hidfo.ru) a legkevésbé hiteltelen oldal.

2017. szept. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!