Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A világ lakosságának kb hány...

A világ lakosságának kb hány százaléka él rosszabbul mint egy átlag magyar ember?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy olyan ember, aki dolgozik, van hol laknia, kocsija már mondjuk nincs, és ritkán tud elutazni, de a hétköznapi cuccaira futja.
2017. szept. 30. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Mert ha valaki veszi a fáradságot és időt, megmondja, első kérdés, hiszel-e neki? Második kérdés, mit tudsz meg, mit akartál megtudni ebből?


Nincs jelentősége. Afrika jelentős része rosszabbul él, Dél és Közép Amerika szélsőséges, de ott is sokan élnek rosszabbul. Ázsiában szintúgy, pedig ott hatalmas országok vannak.


És mi számít rosszabbnak? Aki azt sem tudja, mi lehetne, él és nem hal éhen, rosszabbul él-e, mint az a magyar, aki valaha szebb napokat látott, mára reménytelenül él, bár nem éhezik? A "rosszabb" nem egyértelmű és erősen szubjektív. Ha tudnád, hogy 20 vagy 80 százaléka él rosszabbul, az semmit nem jelentene.

2017. szept. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi vagyok, ne húzd fel magad :)
2017. szept. 30. 13:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Saját kútfő alapján kb. 70-75%-ot mondanék.
2017. szept. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Ha a 200 ezres nettó átlagfizut vesszük, akkor az átlagmagyar a világ lakosságának legazdagabb 6%-ába tartozik.


Nyilván ez nem egy tűpontos eredmény, de simán benne vagyunk a világ gazdagabb harmadában.


[link]

2017. szept. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én pont ennyit keresek akkor gazdag vagyok . Eddig nem tudtam de most már sokkal jobb
2017. szept. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2017. okt. 1. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!