Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek van helye a...

Szerintetek van helye a politikának és vallásnak a munkahelyen vagy az iskolában?

Figyelt kérdés

A főnök szólhat az alkalmazottjának hogy vegye le az MSZP-s vagy FIDESZ-es kitűzőjét vagy egy nyakláncot a nyakából, amin kereszt szerepel?


Az iskolában szólhatnak a diáknak, ha azt mondja, hogy "Horváth Ágnes", "Orbán Viktor" vagy "Gyurcsány Ferenc"?



2017. okt. 3. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Nincs helye. Az első példád jó, de a második pocsék.
2017. okt. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Attól függ milyen mértékben. A franciák pl. szerintem túlléptek a megfelelő határon, amikor azt is megszabták, hogy nem viselhetsz keresztet/fejkendőt.


Az viszont ne kelljen senkinek elviselni ha nem akarja, hogy politikával/vallással/bármivel traktálják, ami nem kapcsolódik a munkájához.

2017. okt. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Politikának abszolút nincs helye, vallásnak meg csak annyi, hogy mutassák be a főbb vallások történelmét.
2017. okt. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Párt kitűzőt nyilván ne viseljen senki.

A keresztet tartalmazó nyakláncért nem hiszem, hogy bárki is szól.

Az utolsó mondatodra: természetesen beszélgethetnek a diákok egymással politikáról és említhetnek politikusokat.

2017. okt. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Elég gáz,ha valaki párt kitűzőt hord.

Kokárdát sem vesznek fel az emberek csak nemzeti ünnepeken.

2017. okt. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Van. A napi imát kötelezővé is kéne tenni.
2017. okt. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%

Miért baj a pártkitűző? És akkor a Metallicás póló miért nem az?


Én úgy gondolom, hogy mindenki azt hordd amit akar, ez önmagában még nem propaganda, eddig hadd terjedjen a személyes szabadság. Ez pont olyan, mintha nem hordhatnál olyan frizurát, amilyet akarsz.


Onnantól válik propagandává, ha az adott intézményhez nem kapcsolódóan kezd viselkedni valaki. Tehát:


1) Az jogos a főnökömtől, ha azt mondja, hogy munkaidőben ne politizáljak. Az viszont semmiben nincs hatással a munkámra és a kollégáimra, ha van rajtam egy SZDSZ-kitűző.


2) Az jogos az iskolától, ha azt mondja a diáknak, hogy kémiaórán ne kezdjek el az SZDSZ-ről beszélni. Ahhoz semmi köze, hogy szünetben mit csinálok.


Remélem sikerült érthetően kifejtenem az elvet. Aki nem így gondolja, az kérem érvekkel indokoljon mielőtt lepontoz. Köszönöm.

2017. okt. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

munkakörtől függ.

a második példát én se értem.

2017. okt. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyiknek sincs, főleg a vallásnak nem. Ha rajtam múlna, sehol sem tanítanának hittant. Pár száz éve még volt jó dolog a vallásban, de ma már csak hátráltatja a tudomány fejlődését, ami ezt az életnek csúfolt valamit jobbá tehtné.
2017. okt. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amennyiben nem politikus vagy pap ( tiszteletes, imám, rabbi, stb a pap megfelelője ) vagy, nincs helye a munkában vallásnak és politikának.

Iskolában már annál inkább. Természetesen nem aktuál politikának, de szükség van arra hogy tanítsák a gyerekeket. Nem véletlen hogy jelenleg ( a butitások között ) az emberek közel 2/3-a politikai analfabéta.

2017. okt. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!