Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha Magyarországon nem történt...

Ha Magyarországon nem történt volna meg a holokauszt, manapság menyivel lenne nagyobb a zsidók számaránya?

Figyelt kérdés
tudom hogy ez rendkívül érzékeny téma, de ez csak mint érdekesség kérdezem. Úgy tudom 200 000 zsidót vittek ki tőlünk, azoknak manapság már lenne gyerekük vagy unokájuk stb arra lennék kíváncsi ha nem történik meg ma mennyien lennének kb.
2017. okt. 16. 00:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem valamit keversz. A holokausztban elpusztult zsidók teljes létszáma pár százezer fő volt. Ebből a pár százezerből 200.000 magyar kicsit túl soknak tűnik. Ma se nagyon tudni ki zsidó és ki nem, hiszen senkire nincs ráírva. De igazad van, tényleg biztos többen lennének.
2017. okt. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
12%

Előző vagyok.


[link]


Itt az eredeti dokumentum az elhunytak számáról. Összesen 373.468 fő. Ebből 200.000 magyar arányaiban túl sok!

2017. okt. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
69%

A 20. század elején Magyarország népessége (18 millió körül) úgy 5%-ban volt zsidó (1 millió körül). Körülbelül 600 000 magyar áldozat volt a holokauszt összesen hatmillió áldozata közt, ezzel Lengyelország és a Szovjetunió után minket érintett a legsúlyosabban.


Elég nehéz megtippelni, mennyien lennének most, mert hivatalosan ugye a vallás meg a származás opcionális adat a népszámláláskor, amellett erős az asszimiláció - zsidó ismerőseim nagy része nemzsidóval él kapcsolatban, és ez már száz éve is gyakori jelenség lehetett, vagyis mostanra a leszármazottak közt is jelentős számban lenne félig, negyed-, nyolcadrészt zsidó ember, és innen kérdés, hogy meddig számítasz annak valakit.

2017. okt. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
41%

Mindig elfeledkeznek arról, hogy szerte Európából menekültek MO-ra, mert komolyan úgy gondolták, hogy pont Mo-on ki tudják várni a háború végét. Ami majdnem sikerült is.

Nem lenne nagyobb az arányuk, mert nem volt elég virágzó a háború utáni helyzet, külföldre mentek volna.


Mint pl. Soros is, pedig akkor már senki nem veszélyeztette. Plusz az államosítások miatt is külföldre mentek.

2017. okt. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
43%

"a holokauszt összesen hatmillió áldozata közt"


Hogy jött ki a hatmillió?


A holokauszt túlélők azonosításra szolgáló tetoválásai mind 6 számjegyűek, ami max százezres számot igazol. (Amit a belinkelt dokumentum is alátámaszt.)


Valamint tegyük fel, hogy az összes haláltábor 1939 és 1945 között teljes kapacitással működött (a legtöbb csak 2-3 évig, de most ettől tekintsünk el).


Ez 6 év, vagyis 2190 nap.

6.000.000 áldozat elosztva a napok számával (6000000/2190)=ez 2739 áldozat megsemmisítése (elhamvasztása) naponta.

2739 áldozat elosztva 24 órával: 114 áldozat óránként.


Azaz ha a 6 milliós szám helyes, akkor az összes haláltábor, 6 éven át tartó, folyamatos üzemelése mellett, 114 embert kellett elhamvasztani óránként, amire még egy modern krematórium sem képes.


Senki ne értsen félre, nem tagadom hogy megtörtént, és szörnyű korszaknak tartom. Nem vagyok antiszemita, mert a családom apai ágon zsidó származású (én nem vagyok az értelemszerűen). Emiatt érdekelt mindig is a holokauszt, és néhány tényt figyelembe véve, a 6 milliós szám, nagyon erősen túlbecsült.

2017. okt. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
2%
Ismet egy holokauszttal kapcsolatos kerdes, amit NEM zsido tett fel.
2017. okt. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
57%

Liberális vagyok.

A 6 millió áldozat biztos hogy téves. A 2-3 millió reálisabb de ebben a tábori járványok és stb is benne van. Ebből kb 300-400 ezer magyar áldozat.

A zsidók aránya kb 3-4 szerese lenne a mainak.

2017. okt. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
37%

Miért pontoztatok le? Nem tagadom a holokausztot, csak azt mondtam, hogy a tények nem igazolják a 6 milliós áldozatot? Ne legyetek már olyanok, mint a szélsőjobbosok, vagy mint a vicc amiben a kislány kérdezi a rabbit:


- Rabbi, miért van szüksége amerikának bevándorlókra?

- Azért mert amerikát beándorlók alapították, és ettől lesz színes a kultúrája.

- És akkor izraelnek miért nincs szüksége bevándorlókra?

- Antiszemita vagy!


Ha valaki nem ismételgeti a 6 milliós dogmát, ami miatt sokan ma is pénzt kapnak, azt egyből lepontozzátok. Ez már a 21. század. Miért nem lehet objektívan, elfogulatlanul, történelmi tények és dokumentumok alapján vizsgálni a kérdést? Ezzel a viselkedéssel csak annak a bunkó, primitív, szélsőjobbos csőcseléknek kedveztek, aki azt mondják rátok hogy "meghamisítottátok a történelmet, hogy még többen kapjatok pénzt a táborban meghaltak után." Mutassátok meg, hogy ez rágalom, és nincs alapja. De azzal, hogy lepontoztak, pont az ellenkezőjét mutatjátok.

2017. okt. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Salamon Bálint ***** válasza:
93%

#5:

a) Nem minden zsidót haláltáborokban pusztítottak el

b) a tetoválás alapján történő azonosítása a foglyoknak nem volt egyáltalán általános és elterjedt

c) 1941 után használták, amikor a keleti frontról tömegesen érkeztek a hadifoglyok

2017. okt. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Salamon Bálint ***** válasza:
91%
#2: A dokumentum alján aláhúzott rész alapján a koncentrációs táborban elhunytak száma nem korrelál a listán szereplő holokauszttúlélők háború utáni (1983 évig) elhalálozási arányával. A lista ugyanis ez utóbbit tartalmazza.
2017. okt. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!