Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért és mekkora élelmiszer...

Miért és mekkora élelmiszer importra kényszerül Magyarország?

Figyelt kérdés

Vagy szorul.

Úgy értem ha tényleg olyan jók az ország adottságai az agrárium szempontjából és mindegyik párt,kormány prioritásként kezeli akkor miért nem exportálunk többet?

Miért nekünk kell olyan élelmiszert importálni amit mi magunk is megtermelhetnénk magunknak vagy még másoknak is.



2016. máj. 19. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát itten van elásva a kutya mivel az eu törvények egyrészt drágák másrészt már a rendazerváltáskor milliókat adtak annak a gazdának aki levágja a teheneit plusz nem adták vissza a földeket meg nem adnak támogatás a gazdáknak. A francia mezőgazdaság monopol helyzete a lényeg nekik mivel ott van ilyen jó föld viszont itthon mrg a multik miatt olcsóbb spanyol paradicsomot venni mint szegény gazda permetezett leszüretelt leszállított áfával terhelt paradicsomát megvenni. A rendszerváltás tulajdonképpen arról szólt hogy játszák át a külföldieknek illetve a kommunista vezetőknek az ipart meg mezőgazdaságot. Az ipart tönkretették a mezőgazdasággal együtt. Ezért szegény ma sokember aki nem tanult szakmát. Ahogy olcsóbb kínából behozni a chippet mint itthon megvenni.
2016. máj. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, miért nem termelik meg, ha egyszer lenne rá kereslet? Én csak azt látom, hogy a magyar gazdák állandóan hőbörögnek, hogy nem elég drága a tej, a dinnye meg a meggy. Sajnos az átlagos magyar ember annak örül, ha olcsó, nem annak, ha drága...


A másik meg a minőség. Lehet, hogy tudnak itt is valamilyen sajtot, szalámit gyártani, de egy jó chorizo, egy jó francia sajt, egy jó pármai vagy serranói sonka kenterbe veri a magyart. Ott vannak a borok, egy új-zélandi chardonnay-t, savignon blanc-t vakon levehetsz a polcról, tökéletes lesz, egy magyar bornál a minőség változó még a nevesebb pincéknél is.


Van persze megbízható minőségű cucc, pl. a Pick szalámi, vagy a Nyakas Irsai, de azért lássuk be, sajtban, borban, felvágottban vannak jobbak. Tejben, gyümölcsben, zöldségben meg olcsóbbak.

2016. máj. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezért kéne ebbe pumpálni hogy lenyomják az árakat.
2016. máj. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Én nem éltem az előző rendszerben így csak azt tudom elmondani amit a szüleimtől hallottam, akik alföldi családokból származnak és gyerekként is már a földeken dolgoztak.

A legnagyobb gond az, hogy a rendszerváltás előtt a TSZ-nek hatalmas földterületei voltak, ahol egy adott növényt termeltek. A nagy földosztást követően rengeteg embernek lett földje kis sávokban. Azt a földterületet amit a TSZ egykoron felszántott két traktorral egy éjszaka, azt ma annyian szántják fel, ahány gazdának ott földje van. Magyarul a mai rendszer nem eléggé gazdaságos, a régebbihez képest.

2016. máj. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Egyáltalán nem igaz, hogy olyan jó adottságai vannak az országnak. Kettesnek van igaza, a magyar termelők egész egyszerűen nem értenek ehhez a szakmához, holott persze nagyon tudják verni a mellüket. A nyugati termék nem azért veri kenterbe a magyart, mert a gonosz multik itt vannak, hanem azért, mert sokkal versenyképesebbek.


Nem csak a tömegáruban, amire állandóan mutogatnak, de én alig tudok megbízható, stabilan jó minőséget produkáló kistermelőt itthon, és gyakorlatilag rákényszerülök az olasz/spanyol/francia vonalra ha minőségre vágyom. Szinte bármiből. Mindent elmond szerintem, hogy én még pálinkáért is a Vajdaságba járok... Ugyanis itthon kb. az összes főzet kritikán aluli, miközben mindenki világbajnoknak hiszi azt a maró aceton ízű valamit (aka. kerítésszaggató), amit ő csinált. És talán itt van a baj gyökere, hogy azt sem tudják, mi számítana jónak, nem hogy miként lehetne olyat csinálni. És lehetne sorolni naphosszat az inazatlan kolbászoktól kezdve a kotús ízű halászlékig, hogy milyen fokú igénytelenség honol itthon.


És persze közben meg megy ez az önámító nemzeti romantika, ahol mindenünk világhírű (na ja, csak ezt külföldön még sajnos nem tudják), minden szép és jó, és ha ennek ellenére mégsem jön a siker, akkor arról csakis az EU/multik/kommunisták tehetnek. Bár azt gondolom, ahogy az új generációk megismerik a világot, egyre több ember szeméről kezd leesni ez a szürke hályog.

2016. máj. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2014-ben


1232 milliárd forintnyi élelmiszert, italt, dohányt importáltunk (hoztunk be)

és

1997 milliárd forintnyi élelmiszert, italt, dohányt exportáltunk


forrás: KSH.hu


"Miért nekünk kell olyan élelmiszert importálni amit mi magunk is megtermelhetnénk magunknak vagy még másoknak is."

Meg tudjuk termelni ez igaz. Csak drágábban mint a többiek. Akkor meg minek megtermelni? Hülye vagyok én, hogy többet fizessek valamiért amit olcsón is megkaphatok?


olvasd el ezt, és szerintem megérted:

[link]

2016. máj. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

El fogom olvasni.

Mi mért termelünk drágábban? Miért nem vagyunk versenyképesek?

Állítólag az ország kincse a jó termőföldünk- ami világ szinten is nagyon termékeny-és stratégiai ágazat a mezőgazdaság.

Na ehhez képest ..

Miért jó,hogy nem a saját munkaerőt és pénztárcát támogatjuk a hazai vásárlásával? Miért jó,hogy mi drágábban állítjuk elő azt amit más?

2016. máj. 21. 09:44
 8/12 anonim ***** válasza:

"Mi mért termelünk drágábban? Miért nem vagyunk versenyképesek?"


Mert az alacsony hozzáadott értékű tömegárut csak nagyban, méretgazdaságosan és gépesítve lehet versenyképesen termelni. A magasabb hozzáadott értékű termékek előállításához meg hiányzik a szakértelem, mint fentebb írtam. (Bizonyos gépesítés ott sem árt.)


"Állítólag az ország kincse a jó termőföldünk- ami világ szinten is nagyon termékeny-és stratégiai ágazat a mezőgazdaság. "


Állítólag. A valóságban más a helyzet.


"Miért jó,hogy nem a saját munkaerőt és pénztárcát támogatjuk a hazai vásárlásával? Miért jó,hogy mi drágábban állítjuk elő azt amit más?"


Ez nem jó, nagyon nem. De az a helyzet, hogy a magyar parasztoknak tökéletesen megfelel így, eszük ágában nincs fejlődni, ők csak azt nehezményezik, hogy versenyezniük kell a külföldivel. Hihetetlen, hogy még mindig sírnak a TSZ-ek megszüntetése miatt (az államra várva), holott 26 évük volt, hogy megalapítsák maguknak a sajátjukat, úgy, ahogy ők szeretnék.

2016. máj. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Miért jó,hogy nem a saját munkaerőt és pénztárcát támogatjuk a hazai vásárlásával? Miért jó,hogy mi drágábban állítjuk elő azt amit más?"


Ha az állam, a mindenkori kormány is támogatja ezt-a semmit tevés is annak számít- akkor valamiért mégis csak jó!

Nem?


Azt mondod a gazdáknak is jó?

Akkor miért sírnak?


Mindenki hibás benne?


Nyugaton miért volt könnyebb másféle rendszert,termelés módot,kialakítani?


Belejátszik,hogy mi a szovjetekhez tartoztunk?

2016. máj. 21. 11:44
 10/12 anonim ***** válasza:

"Azt mondod a gazdáknak is jó?"


Nekik semmiképpen nem jó most. De ők azt képzelik, hogy majd jól kizárjuk valahogy a külföldieket a piacról, és akkor kényelmesen megélnek majd abból, hogy drágábban adják az árut, mert versenytárs hiányában te meg fogod venni.


"Belejátszik,hogy mi a szovjetekhez tartoztunk?"


Bele persze, de nem lehet mindent erre kenni, főleg hogy 26 év eltelt azóta. Az rengeteg, az alatt sokat el lehetett volna érni, csak persze ahhoz dolgozni kell rajta.

2016. máj. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!