Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » 5 eve elek es dolgozom kint...

5 eve elek es dolgozom kint Ausztriaban.10 evtol lehet igenyelni az allampolgarsagot. Nincs erre valami kiskapu, nem lehet valahogy elobb igenyelni es letenni? Muszaj megvarni a 10 evet?

Figyelt kérdés

2017. okt. 22. 12:52
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Messzirol jott ember azt mond amit akar. En csak egy kerdest tettem fel te meg egybol letamadtal te osmagyar. Na menj pakold a csirkefarhatat 1200 euroert.
2017. okt. 23. 12:09
 12/14 anonim ***** válasza:

1: azt gondolsz, amit akarsz, már rég nem érdekel ki mit mond

2: nem pakolok csirkefarhátat, de ha pakolnék is , nem nézném le a másikat, mert csak 1200-ért pakol...nálunk a gyárban rengeteg magyarnak jó ennyiért dolgozni, tehát ez megint téged minősít, hogy neked ez nem munka, bár lehet képtelen lennél elvégezni...

3: tökéletesen elégedett vagyok a helyzetemmel gyári munkás létemre, nincs szükségem spekuláns kiskapukra

2017. okt. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért támadjátok mindjárt a kérdezőt. Az hogy "kiskapú" nem egyenlő sem a törvénytelenséggel, sem az erkölcstelenséggel, egyszerűen egy a köz számára kevésbé ismert és hirdetett, de attól még létező joggyakorlatról van szó.

Kedves kérdező! Én a helyedben jogi tanácsadást kérnék egy helyi ügyvédtől, ők legalább tényleg adekvát választ tudnak adni neked. Amúgy könnyen lehet, h tényleg létezik ilyen jogi kiskapú, Németországban pl szintén 10 év az állampolgárság megszerzésének a feltétele, de ha leteszel egy integrációs kurzust, lejön belőle 1 év, ha kimagasló a német nyelvtudásod, akkor még 1 lejön, ha pedig szociális téren igazolhatóan nagyon odateszed magad, akkor még 1, vagyis máris 10, hanem csak 7 év a határ. Azonban a gyakorlatban sokszor még ennél is rövidebb lehet ez az idő, nem egy olyan ismerősöm van, aki nemhogy a 10, de még a 7 év közelében sem volt, amikor megkapta az állampolgárságot. Amúgy ezekben a zavaros időkben abszolút megértem, hogy ég a talpad alatt a talaj, és sietteted amennyire lehet. Keress fel egy ügyvédet, ő majd útbaigazít!

Mellesleg ezt általánosságban is minden újonan kivándoroltnak csak ajánlani tudom, egy rakat dolog van, amiben nagyon sokat tudnak segíteni. Kezdve a különböző támogatásoktól az adókedvezményekig, amiktől sokan azért esnek el, mert egyszerűen nem is tudnak róla, h járna.

2017. okt. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Uniós állampolgároknak csak 6 év. Nem rég módosítottak mert abszurd ez,a 10 év, ennél már csak a svájci hosszabb, ott azt hiszem akár 18 év is lehet. Tehát a 10 év arra vonatkozik aki nem tagországból jön.
2017. okt. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!