Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha az egyik szülő kettős...

Ha az egyik szülő kettős állampolgár, a másik magyar, akkor a közös gyerekük automatikusan kettős állampolgárságot kap?

Figyelt kérdés
Magyar-kínai anyáról lesz majd szó egyszer sokára, most csak friss házasként, mint gondolom mindenkinél, felmerült pár érdekes kérdés, köztük ez is. Remélem jól tettem, hogy nem a gyerekvállalás témakörhöz tettem a kérdést, mert szerintem ez inkább hivatali ügy.
2015. aug. 12. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Nincs automatikus kettős állampolgárság. Ahol születik a gyerek (ebben az esetben) olyan állampolgár lesz, aztán lehet kérni a másik ország állampolgárságát is, amennyiben létezik egyáltalán a két ország közt megegyezés a kettős állampolgárságról. Egy állampolgárság felvétele pedig nem egyszerű, nagyon meg kell indokolni.
2015. aug. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ma 09:12

Ez nem igaz. A legtöbb országban nem jár a születendő gyermeknek az ország állampolgársága. pl:

Angliában ha egyik szülő sem angol akkor hiába születik a gyerek Londonban nem lesz angol automatikusan, csak annyi lesz, hogy a születési papírján a születési hely London lesz-

Mindig az apuka állampolgárságát adják, és később lehet igényelni a másik szülő állampolgárságát.

2015. aug. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hú, köszke
2018. dec. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hasznos volt
2018. dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pl.,ha a egy gyerek az U.S.A.-ban születik akkor sem lesz U.S.A.állmpolgár.
2019. jan. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!