Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hol tudok olcsón légpisztolyt...

Boxrec kérdése:

Hol tudok olcsón légpisztolyt venni? Kell engedély?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy működik mint egy légpuska, csak pisztoly ?

2018. jan. 1. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Fegyverboltban, csak személyesen, legyél 18 éves. Engedély nem kell, a légpuskához sem.
2018. jan. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Igen, ugyanúgy működik, én vadász boltba is láttam. Néhány piacon is szoktam látni, románok szokták árulni, de az kb. annyit is ér néha. Szabályok viszont ugyanazok amik a légpuskánál.
2018. jan. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kovpet ***** válasza:

7,5J alattit szabadon vehetsz, afelettit nem, de azt épp ezért nem is árulnak. Az, hogy pisztoly vagy puska nem számít. Ha olcsót veszel, az annyit is ér majd, de te tudod.

Nem kell, hogy betöltsd a 18 éves kort! Ilyen korlátozás egyszerűen nincs a jogszabályban, legalábbis én nem találtam, de meggyőzhető vagyok. Jogszabályi hivatkozással, nem valami random fegyverbolt weblapjára kiírt okossággal :)

2018. jan. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!