Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyire lehet igaz, hogy...

Mennyire lehet igaz, hogy tömeges létszámleépítések lesznek a közszférában?

Figyelt kérdés
létszámleépítés

2018. jan. 2. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Hát kellene már.

Amikor bemegyek az önkormányzathoz valami ügyet intézni, ezek a flegma közalkalmazottak csak a lábukat lógatják, tollal játszanak vagy a neten filmet néznek.


Nálunk, a versenyszférában is vannak lightos napok, amikor lehet internetezgetni,de nem gyakran.

Viszont ha úgy végezném a munkámat,ahogy a közalkalmazottak jó része,hamar kihúznák alólam a széket.Nem ügyfélközpontúak, hanem flegmák.Pedig nem ezért kapják a fizetésüket az adómból.

2018. jan. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A jó édes ***** válasza:
78%
Nagyon valószínű, de a tömegesség léptéke nehezen meghatározható.
2018. jan. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt mondom, vegyes a paletta (én kérek elnézést), de pl. nálunk, a Kincstárnál nincs kecmec, egy egész megyének, meg több országos hatáskörű intézménynek meg kell kapni a fizut. 😇 Időben és számszakilag is pontosan. Olykor ünnepnapon kell bemennünk e miatt, jó lenne nekünk is egy igazi hosszú hétvégézés. Persze lájtos napjaink nekünk is vannak.
2018. jan. 2. 21:37
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Én kampányfogásnak gondolom. A ballib média találta ki, hogy a közszférát beijessze, és a ballib oldalra állítsa. Szerintem nemsokára, kellő érési időt követően fogják híresztelni, hogy ha ballib kormány lesz, az nem fog tömeges létszámleépíteni. Talán még lassan is fogják mondani, mint amilyen a nem lesz gázáremelést mondták.
2018. jan. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, erre is gondoltam, mint ellenkampány.... Nem vagyok egyik párt híve sem, sem ellenzője, de helytelen dolog a lejárató kampánysorozat.
2018. jan. 2. 22:26
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Szintén nem vagyok egyik pártnak sem a híve, de én még díjaznám is a közszféra folyamatos leépítését.


Összes közszférás ismerősöm csak a bére miatt sírdogál, de, hogy valamit tegyenek is érte, hogy elmenjenek a versenyszférába is dolgozni... Az már büdös.


Nekik megfelel a lakhelyükön lévő önkormányzatba bemenni 8-ra. Mert hát minek is utazni bárhova is?!

Meg nagy része pénteken már délbe úton van hazafele. Meg is érdemlik a fizetésüket.

2018. jan. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Az önkormányzatok ellehetetlenítését módszeresen kiagyalták és végre is fogják hajtani. Számos hatáskört átkerült korábban is a járási hivatalokhoz, és ezután is folytatódik. A választások után fognak komolyabban lépni - már amennyiben újra megnyerik. Hosszú távú cél például az, hogy csak a városokban legyenek önkormányzati hivatalok. Ahogy kórházakat bezártak lelkiismeret furdalás nélkül, úgy ezt is megteszik. Hatáskörelvonás, összevonás, központosítás, feladatmegszűnés, pl egyre kevesebb fajta támogatás van/lesz. A központosítás szerves része az ASP informatikai rendszer lesz.

Szóval igaz, sajnos nagyon is igaz.

2018. jan. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Értelmetlenül nagy az államapparátus, ráadásul iszonyú sokba kerül!

A szintén 10 milliós Csehországban kevesebb mit 2/3-a dolgozik a közszférában!

A Fidesz nem a baloldalnak találta ki a létszám-leépítést... ezzel elismerné, hogy azok fognak győzni!

A fidesz a választások után ismét megmutatja az igazi arcát.

2018. jan. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyszer már voltak ilyen leépítgetések, de a 80%-át visszavették. Nem tudhatjuk, hogy Csehországban mi minden van kiszervezve a versenyszférába. Lehet, hogy ott könyvelőirodák könyvelnek, számfejtés sem a kincstárban folyik, stb.
2018. jan. 6. 14:11
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Épp most bővít a kincstár pályázatos munkakörökben (pályáztam is), valószínűleg nem ott fognak leépíteni, már ha egyáltalán fognak. Inkább arról van szó, hogy létszámstop van több helyen és nem töltik fel a megüresedett helyeket. Melyik megyében vagy?
2018. jan. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!