Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Történészek! Úgy tudtam, hogy...

Történészek! Úgy tudtam, hogy a Trianoni "békeszerződést" 70 évre írták alá. A szerződés melyik pontja utal erre? Keresem, de nem találom vagy figyelmetlen vagyok vagy valamit rosszul tudok?

Figyelt kérdés
2010. jún. 4. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Ilyen nincs benne. Egy békeszerződést nem évekre írsz alá, hanem elvileg örökre.
2010. jún. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Maximum a jóvátételi egyezményekben van időkorlát, de azt elég rugalmasan kezelik, és ennél jóval rövidebb időre szólt, szóval ilyenről én sem tudok.
2010. jún. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%
Az én tudomásom szerint 100 évre írták alá, de utána sem kaphatjuk vissza a teljes területet. Erre precedens pl. Németország, nekik sem örökké írták alá, hanem csak 60-70 évre, és visszakapták az elcsatolt részek egy részét.
2010. jún. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A területi változásokat végérvényesnek tekintette a szerződés, bár a nyugati államok politikusai közül is nagyon sokan belátták igazságtalan és tarthatatlan voltát.


A békediktátumnak nagyon sok, más jellegű megkötése, pontja is volt.

Hadsereg és fegyverzet korlátozás, jóvátétel, stb.. amelyek esetében volt időbeli korlátozás, már ahol.

2010. jún. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a választ,sajnos elszomorító!Üdv Mindenkinek! László
2010. júl. 1. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!