Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szétlövákia, Tankilvánia,...

Szétlövákia, Tankilvánia, Kapitalisztán - hogyan, milyennek képzelnétek el ilyen nevű országokat?

Figyelt kérdés

Nyilvánvalóan paródia-országok lennének, rövid történetekhez, egy külön világhoz volna rá szükség irodalmi műben, tehát a kérdés teljesen elméleti, és kellene hozzá némi fantázia, kreativitás is. Nagyon hasznos volna minden tanács, segítség. Nyugodtan lehet valós országok görbetükrét (Szovjetúnió, Kína, USA, akármi) is felhasználni hozzá.


- Kellene egy rövidke leírás egy mindennapról ott.

- A fővárosuknak mi lenne a neve? Eddig egy van csak: Killingrád, Szétlövákia fővárosa

- Milyen volna az ipar, gazdaság jellege?

- A helyi szokások, társadalmi berögződések milyenek volnának?

- Az emberek hogy viszonyulnának egymáshoz, és a többi országhoz (ezek mind határosak lennének egymással mellesleg).


Előre is köszönök minden választ, zöld kézzel jutalmazok!!!



2018. jan. 15. 17:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Kérem szépen ez politika kategória, nem fantáziaországokról jövünk ide cseverészni. Itt komoly diskurzusok folynak a politika tudománnyal kapcsolatban. Tessék ezt tiszteletbe tartani!
2018. jan. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Sulek Péter ***** válasza:

Én a nevek alapján indultam ki.

Kapitalisztán,valami pénzes ország lenne,pl Monacóhoz vagy Luxemburghoz hasonló bankállam. Fővárosa lehetne Kaszinó City pl. Meg turizmusból élne, adóparadicsom.

Tankilvánia: A Tankból kiindulva valami Orosz Országhoz hasonló nagy világuralomra törő Állam jut eszembe,hatalmas hadsereggel,ahol az emberi jogok nem számítanak,ilyen diktatórikusabb ország. Fővárosa kalasnyikov vagy valami fegyverre utaló.

Szétlövákia: Valami szétlőtt rom ország régebben nagy volt,de mostanra már mindent megtesz a túlélésért, vezető ágazat a mezőgazdaság lenne, illetve a várromturizmus. Főváros Romocsaháza. (Ramocsaháza átalakításaként)

Én így képzelném el remélem tudtam segíteni, sok sikert.

2018. jan. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!