Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért ilyen irdatlanul magasak...

Miért ilyen irdatlanul magasak a ponthatárok az egyetemeken, itt már csak a gazdagok tanulhatnak?

Figyelt kérdés

2018. febr. 19. 21:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
64%

Tényleg nem attól. Csakhogy az egyetemen egy pöppet számít, mennyire vagy képes elsajátítani adott tananyagot. Ha 20 tétel nem megy egy tárgyból szóbelire (úgy hogy azokat 4 évig amúgy is tanultad), nem igazán értem mi is a cél az egyetemen.

Így is több oldalról lepi el a gané az oktatást. A diákok felének semmi célja nincs az adott szakkal, a képességeikről nem is beszélve. Az oktatók fele szenilis, a másik fele meg 2 éve fejezte be az msc-t, és 0 gyakorlattal oktatja a szakirányos tárgyakat. A gyakorlati oktatás szintén a béka segge alatt van. Nem igazán kellene ezt továbbzülleszteni.

2018. febr. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Andizsuzsi ***** válasza:
56%

"Igazi magyarok vagytok"


Mi köze van a felvételi ponthatárnak a magyarsághoz?

2018. febr. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A ponthatárokkal egyáltalán nem vagyok kibékülve, mert szerintem az nagyon gáz, hogy egyes szakokra a minimum 280 ponttal is be lehet kerülni, míg más szakokra pedig 460-as központi ponthatárt állapítanak meg. Úgy, hogy igazából szerintem semmi kapcsolat nincs a ponthatár és a szak "nehézsége" (persze ezt nem lehet objektívan megítélni) között, abszolút hülyeségnek tartom. Valamint a szakok követelményei is furák, pl. közgázra bekerülhetsz idegen nyelv+történelem kombóval... Például sosem értettem azt sem, hogy miért jó az, ha mondjuk mérnöki szakokra ilyen 280-330 körüli ponttal be lehet kerülni....oké, hogy szükség van rájuk és el is kell végezni az egyetemet, de nem értem, hogy miért jó az, ha boldog boldogtalant felvesznek...pl. csomó olyan osztálytársam ment mérnökinfóra, aki 4 évig kettes volt matekból és az érettségije is rossz lett, lusta is és egyáltalán nem érdekli a szak, csak azért ment oda, mert "azzal jól lehet keresni", aztán a fele már ki is bukott. Akkor így mi értelme van? Én nem azt mondom, hogy ki kell cseszni a diákokkal, minél nehezebb legyen nekik stb. (pl. én nem tartom jó dolognak, hogy a nyelvvizsga is szerepeljen a felvételi követelmények között, mert szerintem jelenleg a közoktatás nem készíti fel rá a diákokat és csak akkor lenne jogos elvárni tőlük a nyelvtudást, ha előbb ehhez lehetőséget teremtenek számukra), sőt én kifejezetten jó dolognak tartom, ha minél többen célozzák meg a felsőoktatást. Ugyanakkor szerintem nem jó ez az egész...a ponthatárokban és a felvételi követelményekben sincsen semmi logika, pl. én jó dolognak tartom azt is, hogy egyre több szakon elvárás az emelt érettségi, mert az is egyfajta szűrő, plusz.


Ugyanakkor az nem igaz, hogy csak az mehet egyetemre, aki gazdag. Az önköltséges képzés sem úgy működik, hogy ha perkálsz, akkor bármilyen buta lehetsz, mert úgyis felvesznek. Sok szakon például nagyjából egy szinten mozog az államilag támogatott és az önköltésges ponthatár (persze, nem mindegyiken), úgyhogy ott akkor is tanulni kell, ha te költségtérítéses képzésre szeretnél bekerülni. Valamint ők ugyanazt tanulják, mint az államisok, tehát ott már ez semmit nem számít ebből a szempontból, mert ott már mindegy, hogy ki hány ponttal került be. Ami esetleg amellett szól, hogy csak a gazdagok mehetnek egyetemre az szerintem max. az egyéb költségek (pl. utazás, lakhatás), de azért valahol ez is túlzás, mert aki valóban rászoruló és nehéz anyagi körülményekből jön, az kap támogatásokat dögivel. Az én családom például jó körülmények között él, de nem vagyunk olyan gazdagok, hogy csak úgy kifizessünk egy albérletet, de nem vagyok se hátrányos helyzetű, se árva, se szegény stb., hogy mondjuk szociális támogatásokat vagy kollégiumot kapjak, úgyhogy egy elég fontos szempont volt az is, hogy melyik egyetemen, melyik városban jönnék ki a legolcsóbban, mert nem tudtuk volna bármelyiket kigazdálkodni és még elég sok osztálytársam volt így ezzel...

2018. febr. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!