Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Zaklató? Feljelentsem? Feljele...

Zaklató? Feljelentsem? Feljelenthetem?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve, hogy kaptam egy levelet feladó nélkül, postai úton. Titkosítva volt a feladó. Egy üdvözlő lap volt, tele minden féle buta módon írt szerelmes szavakkal +1 random “igazolványkép” egy férfiről. ( Soha nem láttam azt a férfit ).

Most a napokban megint jött egy levél, feladó nuku, most egy másik városban adták fel postán, mint az előzőt. Semmi írás nem volt benne, csak egy használt/ újszerű telefonos kiegészítő. Az betűtípusok nem hasonlítanak. Az elsőn látszik, h direkt “hülyén”, felismerhetetlenül írtak, a másodikon női kézírásnak tűnik, de kicsit olyan alsótagozatos betűtípussal. Nem tudom, hogy a kettőnek van e köze egymáshoz. Mindegyik levél olyan városból jött, ahol nincs olyan ismerősöm aki tudná a lakcímem. Nem törték fel a facebookom soha, nem léptem be sehol semmibe.. ötletem nincs ki lehet az, vagy hogy jutott hozzá a lakcímemhez, esetleg honnan tudta meg a telefonom típusát. ( nincs tükrös selfie-m, nem csillogtatom azt amim van stb. ) Akiket kérdeztem, nem vették túl komolyan, azt mondták biztos valaki viccelődik velem. De nekem ez nem vicces!

Tanácstalan vagyok.. Titkos lovagom lenne? Feljelenthetem? Ha igen, meg is tegyem? ( érhetek el vele valamit? )

( az első levelet kidobtam úgy ahogy volt, telefonomban van róla fénykép )



2018. márc. 1. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Ez nem zaklatás.
2018. márc. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
23%
Ez komoly?
2018. márc. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Ez tényleg nagyon ijesztő. Próbáld meg a rendőrséget, de mivel nem bántottak, nem fognak vele foglalkozni. Én magánnyomozóhoz fordulnék, fizetnék neki, hogy találja meg az illetőt. És elkezdenék gyanakodni valamelyik ismerősömre, gyerekkori osztálytársra.

Régóta laksz azon a címen? Én dolgoztam régen hivatalban, bankban is, elképesztő ahogyan néha bánnak szerződésekkel, adatokkal (asztalon kint felejtve, képernyőn ott hagyva, stb.) Gondolkodj el azon is, van-e ismerősöd ilyen helyen, aki hozzáférhet a címedhez. Ha ritka neved van, sajnos könnyen megtalálnak. Egy régi, elhagyott szerető, egy irigy osztálytárs. Furcsák az emberek.

2018. márc. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%
Ha úgy érzed, nem jószándékú, nyugodtan jelentsd. Bajod nem lesz tőle..
2018. márc. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!