Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A német családpolitika mellett...

A német családpolitika mellett hogy lehet megélni?

Figyelt kérdés

Két felnőtt, két gyerek.


Kint 1500 euró egy élhető, 3 szobás lakás.

Egy minimálbéres keres kb 1200 eurót, kedvezménnyel kap pluszban x száz eurót.

Emellé jön 45 ezer családi pótlék, ami két gyerek esetén 90 ezer.

Magyarul örülnek, ha ki tudják fizetni a lakbért.

Gyes, gyed nincs szinte semmi.


Csodálkoznak, ha a német emberek nem vállalnak gyereket?


2018. márc. 4. 12:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Úgy, hogy felvesznek hitelt, aminek a törlesztője olcsóbb, mint a lakbér, aztán 10 év múlva véget ér a törlesztés és utána nem kell fizetniük semmit. A legtöbb németnek meg van saját lakása és nem minimálbért kap.
2018. márc. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb német is lakást bérel, nem mindenkinek telik sajátra... és a legtöbb német nem 1200 eurót visz haza, hanem közel a dupláját, hanem többet... A családi pótlék pedig egy gyerekre 194 euró, az nem 45ezer ft...viszont van: elterngeld, mutterschaftsgeld, kinderfreibetrag, kindergeldzuschlag....stb...
2018. márc. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1.


Szimplán hülyeség, köztudott hogy Nyugaton a bérlés megy. Münchenben 120-140 millió alsó hangon egy lakás.

Sose fizeted ki 10 év alatt 1200 euróból.


2.Dupláját? Hol? :D


A többi micsoda?

2018. márc. 4. 12:33
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol. Gondolod a német elmegy neked dolgozni 1200 euró nettóért? Inkább otthon ül. Nem mellesleg sok helyen a nő nem is dolgozik csak teilzeit-ban heti pár napot, de valaki csak pár órát minijobbozik. Akkor ők hogy élnek meg? Úgy hogy apuka dolgozik és hazaviszi a lét. Nyilván nem a minimálbért.
2018. márc. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nem tudom, én ezt valahogy nem látom.

Se a gyárban a szalagon, se sehol máshol.

A többinek utána néztem, ezek ilyen szecska marhaságok...

Mint nálunk a rendkívüli segély stb

2018. márc. 4. 12:39
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag német fizetés bruttó 3800 euró.
2018. márc. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

"ezek ilyen szecska marhaságok"


Már miért lennének? Van lakhatási támogatás (wohngeld) ha pl nagyon keveset keresel. Én kapok 12,10 eurós bruttó órabért. sima gyári munkásként. Gondolod a német ennél nem kap többet? Én viszont tudom, mert a környezetemben látom, a fiam osztálytársainak szüleinél, mindenhol. 15 eurós nettó órabérért takarít a nejem egy német fickónál minijob-ban, azt mondta még így is olcsóbban kijön vele, . Hát akkor ő mennyit kaphat?

2018. márc. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

"Az átlag német fizetés bruttó 3800 euró"


Jó, magyar bruttó átlagbér meg 320 ezer.

Jól hangzik....

2018. márc. 4. 12:51
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

kamu kamu a németek se élnek lucusban ha minimálbérről van szó akkor nem tud gyereket vállalni

100 millió egy ház mindneki bérel tegyük fel 150-200 ezer egy albérlet 40 ezer a kaja 20 ezer az utazás és 320 ezer a keresete na mennyire tud jól élni?

mgyarnak azért éri meg mert kapnak ingyen szállást meg kaját

2018. márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%
Világos, tehát abból indulsz ki, hogy egy németnek sincs saját lakása, az összes a führer tulajdona, egy németnek sincs minimálbérnél jobban fizető állása, mindenki Münchenben dolgozik, és minden német egyedül neveli a pulyákat.
2018. márc. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!