Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek Európa -jelenlegi...

Szerintetek Európa -jelenlegi technológia mellett - eltudna tartani 1 milliárd embert?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ha most 2017-ben nem 710 hanem 1010 millió ember lakna Európában.

Van elég megművelhető földterület, amely biztosítaná a szükséges élelmiszer mennyiséget?


2017. máj. 26. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem a földterület mérete számít igazán, hanem a megművelésének hatékonysága.
2017. máj. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Ha csak lecsökkentetnék az üzemi állattartás mértékét mindenképp. De ha ezeken a földterületeken a húsukért tartott állatok takarmánya helyett az emberek számára termelnének élelmet akkor még sokkal többet is.
2017. máj. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1: Tisztában vagyok ezzel is, azért írtam hogy a jelenlegi technika mellett. Tehát van egy adott méretű földdarabra jutó terméshozam aminél nagyobbat jelenleg nem tudunk elérni.
2017. máj. 26. 12:31
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

"Van elég megművelhető földterület, amely biztosítaná a szükséges élelmiszer mennyiséget?"


Van egy új találmány, az a neve, hogy kereskedelem. Tudod, amikor eladsz valamit és például kaját veszel helyette.

Jó cucc, mi?

2017. máj. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy van külkereskedelem, de direkt arra irányult a kérdésem hogy mennyi lehet Európa eltartóképessége. Ha más kontinensekről hozatunk be kaját, az nem Európa eltartóképességének az érdeme.
2017. máj. 26. 12:41
 6/10 anonim ***** válasza:

"Tisztában vagyok ezzel is, azért írtam hogy a jelenlegi technika mellett. Tehát van egy adott méretű földdarabra jutó terméshozam aminél nagyobbat jelenleg nem tudunk elérni."


Nem a technológia miatt lehetne növelni, hanem például tulajdon viszonyok és módszer miatt, lásd mai magyar mezőgazdaság és a TSZ rendszer közti különbséget, akkor sokkal hatékonyabb volt a termelés, mint ma.

2017. máj. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jelenlegi technológia mellett úgy, mint ami jelenleg a gyakorlatban működik, vagy ha a jelenleg leghatékonyabb létező csúcstechnológiát és kísérleti technológiákat alkalmazzák?
2017. máj. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
El hát.
2017. máj. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem.


Az meg egy dolog mennyi földterület van, de nem árt ha beleszámolod, hogy az időjárás beleszól a dologba.

2017. máj. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem többet is.
2017. máj. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!