Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi volt Hitler eredeti terve...

Mi volt Hitler eredeti terve a háborúra?

Figyelt kérdés

Jobban átgondoltam az egészet és szerintem már alapvetően halálra volt ítélve az egész elképzelés.

Úgy tudom, hogy eredetileg azt tervezték, hogy felosztják Lengyelországot a Szovjetunióval és az egészet a franciák és a britek majd ölbe tett kézzel végignézik.

Ez eddig rendben is van, talán még sikerülhetett is volna, de aztán utána? Lengyelország lerohanásával Németország szomszédos lesz nem csak a franciákkal, de a Szovjetunióval is. Akármelyikkel háborúba keveredik, a másik simán hátba támadja, mivel egyiknek sem volt érdeke egy győztes Németország.

Akkor mégis mit gondoltak a németek? Hogy majd lesz valahogy?



2018. márc. 20. 14:08
1 2
 11/12 anonim válasza:

Egyszerű.

A britek és a franciák nagyon hittek a demokratikus világban. Alacsony volt a moráljuk és a vezetőkar alkalmatlan volt.

Mivel magyarázod azt hogy miután Anglia hadat üzent propaganda lapokat dobált Berlin felett. Amiről az egyik tábornok úgy nyilatkozott hogy ellátták az országot wc papírral.

2018. okt. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Van rá válasz, de az konteo.
2019. jan. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!