Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi pontosan a különbség a...

Mi pontosan a különbség a háború, a polgárháború, a népirtás és a forradalom között?

Figyelt kérdés
A fogalomtárban a menekülteknél találtam, hogy az a menekült, aki a hazájában tomboló háború, polgárháború, forradalom vagy népirtás elől idegen országba menekülni kénytelen. De mi is ezek között a különbség pontosan? Mindet fegyverrel vívják, mindben emberek halnak meg, és mindenhol a másik legyőzése, eltiprása és kizsákmányolása a végső cél. Valaki el tudja magyarázni a különbségeket a négy fogalom között?

2018. márc. 21. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden nézőpont kérdése. A hatalom azt mondja a fennálló államrend megdöntésére irányuló lázadás, a lázadók azt mondják forradalom.
2018. márc. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Krecc15 válasza:
77%

Háború-Nemzetek nemzetek ellen hadakoznak

Polgárháború-Egy országon belül egy nemzet irtsa egymást

Forradalom- "Fegyveres hatalomátvétel, amelynek során a politikai-gazdasági hatalomból kiszorított társadalmi csoportok vagy osztályok megszerzik az irányítást."(nem tudtam körülírni)

Népirtás-Amikor egy országon belül a bennszülötteket szánt szándékkal kiirtsák

2018. márc. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Háború: Országok harcolnak egymással.

Polgárháború: Egy ország csoportjai harcolnak egymással.

Népirtás: Egy adott csoportot legyilkolnak.

Forradalom: Egy ország rendszerének megdöntésére irányuló harc.


De ahogy írtad, a lényeg az, hogy fegyverrel a másik életére törnek, csak a résztvevők és a céljaik mások.

2018. márc. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha semlegesek vagyunk, akkor háború vagy polgárháború, attól függően, hogy két ország között, avagy egy ország polgárainak két csoportja között zajlik.

Ha gyűlölni kell a győztest, akkor népirtás. Ha szeretni kell, akkor forradalom.

2018. márc. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Háború : mikor két vagy több ország hadakozik fegyeveresen a társadalmi helyzet / fizetőképtelnség (hitel vagy más pénzbeni nem visszafizetés) /politikai összetűzés/nem egyező gondolatok /stb. miatt.

Pl. Ausztria megtámadja Magyarországot.


Polgárháború : egy államban v. országban különböző népcsoport/gondolatmenetű ember fegyveres hadakozása.

Pl. Oroszország 1917.: a vörösök és fehérek csatái.

Amerikai Polgárháború


Népirtás : amikor egy népcsoportot üldöz és gyilkol le más népcsoport(ok).

Pl. Holokauszt (zsidók és cigányok üldözése)


Azt még nem találtam meg, de remélem segítettem.

2018. márc. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!