Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Saját országot a romáknak!...

Saját országot a romáknak! Támogatnátok ezt a kezdeményezést?

Figyelt kérdés

Kérelmet nyújtunk be az ENSZ-hez, hogy a cigányok kapjanak egy saját országot.


Izrael példája: a 20. század elején alig éltek zsidók a mai Izrael területén. A világ minden tájáról elkezdték odatelepíteni őket és így hozták létre Izraelt.


Ugyan ezt megcsináljuk a cigányokkal. Indiából lecsapunk egy darabot és odatelepítjük a cigányokat az őshazájukba. Saját országot kapnak Roma Köztársaság néven. Mindenki boldog lesz.


Csak hát ezt valakinek pénzelni is kell, a cigányoknak nincs annyi pénzük mint a zsidóknak. Erre a nemes cselekedetre megkérjük Soros Gyuri bácsit.



2018. márc. 25. 12:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
14%

21 évem alatt a származásom miatt 50x ért diszkrimináció.


Miért utálod a cigányokat?


Mert nem ismered őket közelről. Hiszen amit nem ismer az ember, attól fél, és egyben irtózik is. Persze erre azt mondod, nem is akarod megismerni. Pedig kellene, mert másképp hogy mondasz róla véleményt? Nem szereted, ha beskatulyáznak, márpedig Te a romákkal kapcsolatban nagy eséllyel azt teszed.


Itt élünk egymás mellett több száz éve, és a mai napig fújunk egymásra. De érdekes módon legjobban ott, ahol a lakosság nagyobb százaléka fehér bőrű. Ha fordított az arány, valahogy könnyebb az elfogadás...


Hogy lehet ez?


Hát mert muszáj. Ha sokan vannak, rá vagy kényszerítve, hogy nyitottan közeledj feléjük. Ezért aztán meglátod a jót is bennük.


Elgondolkodtál már rajta, hogy mit tennél, ha valami véletlen folytán cigánynak születsz, és nap mint nap megkapnád a képedbe, hogy lusta tolvaj vagy, aki semmi mást nem akar, csak kiszipolyozni a társadalmat, de legjobban a magyarokat? Meg hogy Te nem vagy magyar? "Hol itt a magyar, hisz ezek bokszosok..."Mit szólnál hozzá? Tetszene? Elmennél mellette szó nélkül, vagy belerúgnál - akár csak képletesen is - az első arra járó fehér bőrűbe?


Hogy éreznéd magad, ha leülnél a buszon az utolsó előtti helyre, és hiába a sok álló utas, melléd mégsem telepedne le senki? Vagy, akár még fel is állnának mögüled? Jól esne? Hogy esne a lelkednek? Van lelked? Hát hogyne lenne...


Hogy éreznéd magad, ha már az ötvenedik munkahelyről utasítanának el különböző álindokkal, holott képzettséged minden igényt kielégít. Sosem volt rád panasz, és tudod, mit akarsz. Jól esne?


Tetszene, ha a tervezett, harmadik gyermeked születésekor gyanakvó, lenéző pillantások kísérnének? Akár még meg is kérdeznék tőled, hogy "dolgozott már valahol"?


Hogy viszonyulnál ahhoz a társadalomhoz, amelyik így, vagy hasonlóan közelít feléd? Vagy inkább menekül előled... Nem lehet, hogy Te sem lennél jobb egy szemmel sem? Szúrósan méregetnéd a feléd közelítő "magyart", löknéd a szót felé, ahol lehet, ott játszanád át, és ha megszorulnál - minden szívfájdalom nélkül kiszolgálnád magad a kertjében. Elvégre neki van. Mert nekik minden van. Nekik lehet, mert ők magyarok. Nekik van szép lakás, jó munkájuk, pénzük, kocsijuk, minden. És fenn hordják az orrukat, pedig őket is anya szülte, és ők sem visznek magukkal semmit. Te meg nyomorogsz... Hol itt az igazság?


Hát, a magyaroknál...


És milyen érdekes, hogy nem minden cigányt utálsz. Ha zenész, ha művész, ha sportoló, lehet akár korom fekete is a bőre, akkor is csodálattal nézel rá.Ha tudós, akkor lájkolod, nem is gondolsz cigányként rá, pedig hosszú útja volt idáig. Ekkor egyből van neve is, nem csak "bokszos"... Ha csak pénze van, akkor jöhet a gyanakvás. Lehet bármilyen ügyes vállalkozó, vagy csak szerencsés ember... Ez akár még jó is lehetne, hisz elismered magadban, ha letettek az asztalra valamit. Csakhogy lentről kimászni annyira, hogy tényleg sikeres legyen valaki csak hatalmas segítséggel, és órási akaraterővel lehet. Akkorával, amekkora beléd sem szorult. De persze tőlük elvárod.


Nem ártana az embereknek, "magyaroknak" pár napra betelepedni egy cigány családba. Megtapasztalni hogy élnek, hogy gondolkodnak, milyen problémákkal küzdenek. Persze, ez lehetetlen. De agyban megoldható.


Hisz az egész probléma alapja az, hogy teljesen mások.Mégis ugyanolyanok. Más a kultúrájuk,ezér másképp gondolkodnak,és másképp is élnek. Viszont ugyanúgy szeretnek, utálnak, örülnek, bánattól meggyötörtek, mint amilyen Te is szoktál lenni.


És mások a körülményeik is.


Erről biztos, hogy minden esetben ők tehetnek? Ha valaki szegény családba születik, ha cigány, ha magyar a kitörés szinte lehetetlen. Ha még tanulatlan is, akkor meg biztos, hogy sosem mászik ki a bajból. Pedig, ha otthon nincs ösztönzés, példa, és segítség, még tanulni sem fog megtanulni...

Nem inkább segítségre lenne szükségük, s főleg elfogadásra? De legalábbis nem piszkálásra, okoskodásra, hanem valamilyen szintű megértésre? Nem kell elfogadóbbnak lenni, mint mással, csak annyira mint mindenki mással. Aki fehér MAGYAR...


Szégyenek vagytok!

2018. márc. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%

Elsos koromban egy nalam fejlettebb testu ciganysrac folyton megvert. Apam jott be lerendezni.

Negyedikes koromban nem mertem egy evig kimenni az udvarra mert folyton meg akartak verni.

Hetedikes koromban egy cigany fellokott, mindketten elestunk es utana delutan mar korbeveve talaltam magam vele meg a haverjaival, hogy felloktem.

Hetedikes koromban a helyi desperado minden nap elvette a kajajegyemet. Na akkor is mehetett a suliba apam mikor megtudta. Es nem en mondtam el neki. Suli vegeig szemelyreszolo nyomtatott kajajegyem volt, napi helyett havi. Es nem en voltam a pancser, legalabb harom hasonlo sztorija mindenkinek van aki magyar es abban a varosban nott fol. A ciganyok nem zskdok hogy szarthallasz roluk de egyet sem ismersz. Minden magyarnak legalabb egyszer meggyulik a baja cigannyal amiutan utalni fogja. En nem utalom mert libsi vagyok, de vedeni sem tudom oket es tartok toluk. Ez van. Tartok toluk a rakas rossz tapasztalat miatt.

Akarmi balhejuk vklt egybol a fel peroval jottem.

Beszeltunk errol egy haverommal, gyakorlatilag ököllel verik belénk a ciganyok a coganygyuloletet altalanos isklaban. Konkretan havi rendszeresseggel voltak es vannak incidensek veluk.

Nem genetikai oka van. De ez a helyzet. Nagy bajvan a ciganysaggal.

Egyaltalan nem igaz a magyaroknak minden megvan mentalitas.

Alolam konkretan a babakocsit loptak ki.

Udvaron voltam, anyu beugrott a kecoba vmiert, mire kiment, a foldon voltam fel eves babakent. Durva.

Egy honappal kesobb apu megtalalta a babakocsit. Tolta a cigany csalad. Elugrott nagyapamert aztan ket nagy bottal utasitottak oket a visszaszolgaltatasra. Termeszetesen tiszta mocsok volt a cucc ugyh kidobtuk.

Nekem itt ne mondja senki hogy nincs baj a ciganyokkal. Es amugy egyre tobb van beloluk, egyre nehezebb is veluk. Gyakorlatilag kezelhetetlenek az iskolakban es mindenkinek megkeeritok az eletet.

Amugy volt negyedverig roma baratnom.

Szuleim is szerettek. Jo csaladbol valo volt, apjat imadtam, jofej volt, nagymamaja pedig takaritono a gimiben. Vicces sztori volt.

2018. márc. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
83%
A cigány kultúrának része a törvényen kívüliség. Ezekután nincs vita alap.
2018. márc. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szimplán csak az a baj, ami a zsidókkal is volt - nincs sok interkulturális házasság, mivel egymás között szaporodtak, büszkék voltak a népcsoportjukra. A különbség annyi, hogy a cigányok a társadalom legmélyebb alját képezik, a zsidók meg anno a tetejét képezték, ma is alapvetően pozitív irányba helyezkednek el az átlagostól.

A lényeg, hogy nincs integráció. Ha egy cigány még hajlandó is lenne fehérhez hozzámenni, gyakorlatilag a fehér nem fog őhozzá.

De a lényeg az odavisszaság. Azért tudjuk, hogy ők is szeretnek cigányt választani.

DE van fejlődés, folyamatos, de lassú fejlődés: annak idején (amikor apu volt gimiben) EGY cigány járt gimibe. Az ő gyerekei már egyetemre mentek. Tény, hogy nem orvosira/jogra, és hogy az egész orvosi egyetemen nem tudok mondani egyet sem.

10 év múlva, egy generációval később.

2018. márc. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
92%

Ááááálllljjjj, ez nem működne. Ha minden roma egy helyen lenne, kitől tudnának lopni? Az egész országuk gazdasága összeomlana 1 nap alatt.


[link]


(Kicsi fizika poén)

2018. ápr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Támogatom az ötletet. Valami lakatlan területet kéne nekik országul kirendelni. Jelenleg egy ilyen hely van a Földön, az Antarktisz, de ott szétlopnák a pingvineket.


De ott van például a Hold: tágas és lakatlan. No, meg lopni se lehet ott senkitől.

2018. jún. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
11-es! Látod milyen egy retek vagy??!! Saját magad cáfolod meg a dumádat miszerint ugyanúgy tanulnátok meg dolgoznátok mint a magyarok csak mi nem hagyjuk, a végén meg kibököd hogy azokat viszont szeretjük és tiszteljük a cigányok között is akik művészek,orvosok,tudósok!
2019. dec. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!