Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért fontos, hogy a felsőveze...

Miért fontos, hogy a felsővezetőknél, politikusoknál női kvótát vezessenek be?

Figyelt kérdés

Akárhogyan töröm a fejem, teljesen érthetetlen. Mert az egyenlő fizetés elvével egyetértek. Viszont mi értelme azt mondani, hogy pl. holnaptól az iskolák 30%-át női igazgatónak kell vezetnie. Vagy XY vállalatban a 10 vezetői székből MINDEN ESETBEN legalább 3 nőnek kell ülnie.

Akkor is, ha a férfiak alkalmasabbak.


Mi ennek az értelme?



2018. ápr. 3. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Nem fontos. A numerus clausus se volt fontos
2018. ápr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Nem fontos! A tehetséges emberek a tehetségükkel érvényesülnek, a tehetségtelenek meg minden mással amijük van (pl a puncijukkal).
2018. ápr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Az az értelme, hogy bár törvényileg egyenlőek vagyunk, a gyakorlatban ez mégsem mutatkozik meg. És ez nem azért van, mert a férfiak alkalmasabbak, hanem mert az emberek alkalmasabbnak érzik őket.


A kvóta ennek egy bizonyítottan működő ellenszere. A kedvenc példám egy indiai tartományban esett meg, ahol még sosem volt női vezető. Bevezették a kvótát azt hiszem húsz évre, a lejárta után azonban az emberek továbbra is szívesebben szavaztak nőkre.


Ezzel együtt én sem vagyok feltétlen híve a dolognak, csak azt akartam megírni, hogy mi az értelme és hogy működik.

2018. ápr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Miért, fontos?
2018. ápr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!