Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az afrikai államok miért...

Az afrikai államok miért ilyen minősíthetetlenek?

Figyelt kérdés

Ahogy én látom ezek az afrikai országok függetlenül attól, mikor szabadultak fel a gyarmati sor alól egy kalap szerencsétlenség. Kivéve az arab (észak-afrikai) államokat, és Dél-Afrikát, bár én utóbbinál úgy látom, hogy ott meg a búr telepesek örökségéből, munkájából él az ország.

Szóval az a kérdésem, hogy miért nem tudnak a fekete-afrikai országok valamit kezdeni magukkal? Szerintem nem ok a gyarmati múlt, főleg, hogy akkor kiépült egy infrastruktúra amit jelenleg is használnak.


(rasszista kártyát felesleges kijátszani)



2018. ápr. 7. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Leginkább fogamzásgátlás terén vannak elmaradva. Minden más másodlagos.
2018. ápr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez meg a másik, amit nem is említettem. + Még ehhez jönnek a különböző betegségek, abból is előkelő helyen az AIDS.
2018. ápr. 7. 19:14
 3/8 anonim ***** válasza:
26%

Felelőtlenség amit az afrikai, ázsiai országok művelnek. Túlnépesedés van miattuk, nem tudják ellátni magukat, folyik a bűnözés.

Szerintem a szegénysége is közrejátszik, de akkor sem kellene gyerekeket vállalniuk amikor nem tudják ellátni őket.

2018. ápr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Továbbadják a fertőző betegséget, Európába jönnek és itt várják el, hogy el legyenek tartva.
2018. ápr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Európa kiszipolyozta őket. Még mi sem tudunk túllépni a nyomorult trianonon ennyi év után sem, a szocializmuson meg valszeg sosem fogunk túllépni, szóval azt számon kérni Afrikán, hogy nem alkotott sikertörténetet azután, hogy szabályosan megerőszakolták, és minden módon tönkretették elég nagy pofátlanság, másrészről viszont egyáltalán nem meglepő...
2018. ápr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

A homok és a zebra nem túl jó kereskedelmi alap.

Ami pedig jól fizet (arany, gyémánt, olaj), azt lenyúlják a nyugati befektetők, akik szotyiért megveszik a jogokat és eltartják az aktuális diktátort.

2018. ápr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi erővel mi miért nem tudunk semmit kezdeni magunkkal? Még csak afrikában sem vagyunk.
2018. ápr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
21%

Pedig de, a gyarmati múlt elég nagy hátráltató tényező, és még ma is jelen van gazdasági formában. A gyarmati múlt azt jelenti, hogy tilos volt a helyieknek a felsőoktatás és az egész gazdaság alacsony hozzáadott értékű nyersanyagkitermelésre épül az infrastruktúrával együtt. És ne felejtsd el, hogy mindez néhány évtizede ért véget csupán hivatalosan (gyakorlatilag pedig még mindig folyik).


És hogy ezt tetézzük, háborúk és népbetegségek gyötri a lakosságot, így pedig baromi nehéz egyről a kettőre lépni, hogy egyik nap elveted a búzád jövőre, a másik nap meg lelövik a fél családot, a másik fele meghal alultápláltságban, a búzádat és a házad meg felégetik. Ja és a korrupt vezetők meg elveszik a maradék pénzed.


Ezzel együtt is van pár szépen fejlődő afrikai ország, ami amúgy jelenleg demokratikusabbnak számít Magyarországnál, mint pl. Botswana vagy Ghána.

2018. ápr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!