Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Aki az utcán rendszeresen a...

Aki az utcán rendszeresen a házam elé szórja a cigarettacsikket azt hol kell feljelenteni az ÁNTSZnél, a rendőrségen, bíróságon, vagy a tűzoltóságnál?

Figyelt kérdés
Ez a valaki a szomszédom,aki úgy gondolja joga van ezt megtenni,mert ez közterület.Nekem meg semmi közöm hozzá....Persze ő előtte nincs egy csikk sem.Arra ő nagyon vigyáz.A tűzoltóságra a hamarosan életbe lépő tűzgyújtási tilalom miatt gondoltam.Ez miatt is lehetne "fogást"találni rajta...Nem tűnik nagy dolognak a csikk elszórása,de ez már lassan egy éve tart pár napos eltéréssel.Nyakon akarom csípni.
2018. ápr. 28. 12:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
De buta vagy, sehol. Lapátold össze a csikket amit az ablakod alá szór, plusz még lapátolj párat máshol is és szórd az ő ablaka alá, meg az ajtaja elé, meg a többi.
2018. ápr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A kukámat is oda burítanám neki *
2018. ápr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
Nekem eszembe nem jutna feljelenteni ezért valakit. Összeseprem egy héten egyszer bedobom a kukába és elvan felejtve.
2018. ápr. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Alain Delon ***** válasza:
100%
Jelentsd be a közterület-felügyeletnél.
2018. ápr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A közterület-felügyelet az illetékes, mivel ez köztisztasággal kapcsolatos szabálysértés.

Ennél lényegesen egyszerűbb és gyorsabb eljárás, amit már írtak: szépen átszóród az egész cuccot az ő háza elé.

Ha mégsem működne, mert nem tetszik neki, akkor kicsit keményebben lépj fel vele szemben, említsd meg, hogy a következő lépésed a hatósági eljárás lesz. Az pedig első alkalommal egy ejnye-bejnye, ha szerencséje van, de második alkalommal már csak megbüntetik (minimum 5 ezer), aztán a visszaesések számával arányosan nő a tarifa...

Talán még birtokvédelmi eljárást is lehetne kezdeményezni ellene a helyi jegyzőnél, mert bár a ház előtti járda nem a te tulajdonod, viszont a vonatkozó jogszabályok szerint te vagy köteles gondoskodni a tisztán tartásáról.

Egy jó tanács: ha teheted, vedd fel, amikor épp hajigálja a csikkeket. Ez bizonyíték lehet adott esetben a hatósági eljárásban.

Sokan abban a tévhitben élnek, hogy személyiségi jogok miatt ezt nem lehet megcsinálni, de tévednek.

2018. ápr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Már többször is rászoltam,hogy ne szórja ide a csikkeket,de ő csak egyre azt hajtogatja,hogy joga van ideszórni(mert közterület)nekem meg semmi közöm hozzá.Pofátlan módon fényes nappal,a szemem láttára ide is szórja.Közterületfelügyelő nincs,mert ez vidéki település.
2018. ápr. 28. 13:30
 7/12 anonim ***** válasza:
Én szépen összegyűjteném és beszórnám az ő MAGÁNTERÜLETÉRE. Indok: jogom van hozzá.
2018. ápr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Alain Delon ***** válasza:
6: Az önkormányzatnál kell, hogy legyen ennek felelőse. Kérdezz ott rá.
2018. ápr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, értsd már meg, hogy hiába hajtogatja, hogy neki joga van szemetelni közterületen, mert NINCS.

A 2012/2. törvény 196. § (1) szerint "Aki

a) a közterületen, a közforgalom céljait szolgáló épületben, vagy közforgalmú közlekedési eszközön szemetel, ezeket beszennyezi, szabálysértést követ el.

Innentől kezdve az illetékes hatóság is KÖTELES intézkedni.

Szóval világosítsd fel, hogy baromira téved a jogait illetően.

Ha még mindig nem érti, akkor fogadd meg a tanácsainkat.

2018. ápr. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kamera felvétel,aztán rendőrség.
2018. ápr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!