Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért terjedt el az a nézet,...

Miért terjedt el az a nézet, hogy Magyarországon csak Budapesten van értelmiség?

Figyelt kérdés

Lent belinkelek két cikket, melyek ma, 2018-ban konkrétan szembeállítják a vidéki Magyarországot és az értelmiségi létet. Budapesten van az értelmiség, vidéken a parasztság. Pont. És mi van a vidéki orvosokkal, jogászokkal, közgazdászokkal, gimnáziumi/egyetemi tanárokkal, vegyészekkel, fizikusokkal, kutatókkal? Ők nem értelmiségiek? Ha az értelmiség Budapesten van, ezzel ezt is mondják..

[link]

[link]



2018. máj. 12. 17:26
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
29%

"Jó, akkor tegyük tisztába a dolgokat. A 2011-es népszámlálás adatai szerint a következő a helyzet: felsőfokú végzettségűek aránya a 7 évesnél idősebb lakosság körében

- Budapest 28,9%

- Szeged 23,2%

- Pécs 21,2%

- Székesfehérvár 22,2%

- Győr 20,8%

- Debrecen 22,2%. "


Ebből 2 fontos dolog derül ki.


1) Budapesten a legmagasabb a felsőfokú végzettségűek aránya

2) Budapesten 2-szer annyi felsőfokú végzettségű él mint a felsorolt városokban összesen.

2018. máj. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
#21: Persze, de azért tedd hozzá, hogy Budapest lakossága is több, mint a felsorolt városoké összesen.
2018. máj. 13. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

#21-es, kifelejtetted, hogy

1. a 3 budai elitkerülettől eltekintve Budapesten pontosan akkora a felsőfokú végzettségűek aránya, mint a vidéki nagyvárosokban,

2. a vidék nemcsak az 5, azaz ÖT darab megyeszékhelyből áll.:D Talán ennyi rémlik még a földrajz-tanulmányaidból, ha máshonnan nincs is tudomásod róla.

Azt pedig vezesd már le, kérlek, hogy jött az ki neked az általam felsorolt adatokból, hogy Budapesten pontosan 2x annyi felsőfokú végzettségű él, mint a megnevezett vidéki városokban összesen.:D

2018. máj. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
78%
Én életem budapesten, vidéken, újra budapesten aztán most megint vidéken. És valóban észrevettem hogy míg pesti voltam értelmiség lettem, aztán vidéken prolivá váltam, majd pesten újra értelmiségévé és vidéken ismét prolivá. Kicsit már fárasztó is.
2018. máj. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
0%
Lásd a mostani választások eredményét..
2018. máj. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
17%

Meg kell nézni a választási eredményeket, és megértjük miért nevezik sötét vidéknek azokat a bizonyos területeket.

Nem azért mert ott csökkent volna központi csillagunk sugárzásának intenzítása.

2018. máj. 18. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!