Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elveszítettem az igazolványaim...

Elveszítettem az igazolványaimat, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
A tárcámban volt a személyim, lakcímkártyám és az adókártyám. Ha ezeket megtalálja valaki akkor lehetséges, hogy valamilyen rosszindulatú célre használja fel? Mit tegyek?
2008. okt. 30. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Menj okmányirodába, és készíttess újat, akkor azonnal elkezdik körözni a régi igazolványokat, és onnantól kezdve tudod igazolni, hogy te elhagytad.

De ha okmányirodába nem tudsz menni (vagy még nem akarsz), akkor a rendőrségre menj, és kérj jegyzőkönyvet arról, hogy te bejelentetted, hogy eltűntek az irataid.

2008. okt. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Még nem akarom elindítani az igazolvány igénylést mert lehet hogy az iskolában hagytam -ott pedig szünet van hétfőig.
2008. okt. 30. 15:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a jövőre való tekintettel eleve nem szabadna minden iratod (és pénzed) egy tárcában tartani. Így ha valamit elhagysz (vagy megpróbálnak kirabolni), nem veszítesz el mindent. Én tartok magamnál egy pénztárcát, amiben csak a pénzem és néhány prepaid és klón bankkártya van, illetve klub és törzsvásárlói kártya, egy bérlettárcát tömegközlekedési és kondibérleteknek, egy irattárcát a személyes iratoknak, betétikártyáknak, illetve egy aprópénzes szütyőt.
2020. dec. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a jogsit is csak akkor veszem magamhoz a bérlettárcába, ha kocsival megyek valahova. Így szinte mindig marad otthon egy személyazonosság igazolására alkalmas iratom, ha a személyim elveszne.
2020. dec. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!