Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a folyamatos...

Mit gondoltok a folyamatos nyavalygáshoz, hogy "nincs munkahely, nem találok munkát"?

Figyelt kérdés

Budapesten élek. Itt, amit látok, az az, hogy minden egyes buszon és villamoson papírok és plakátok vannak elhelyezve, hogy sofőröket keresnek. Rengeteg étterem felszolgálót keres. A nagy hipermarketekben is vannak helyek. Rendőrnek és mentősnek is el lehet menni.


Vidéken is szoktam járni, ott is rengeteg plakátot látok, hogy gyárba, állattelepre, feldolgozóüzembe meg mittudoménhova keresnek munkaerőt, ebéddel, és oda-vissza buszoztatással.


A Balaton körül meg aztán főleg, tucatszámra zárnak be a büfék és éttermek mert nincsenek felszolgálók.



Mindenki 4-5 százezreket akar keresni meg doktori címet szerezni, esetleg jogász lenni? Nem lehetne mindenkinek a saját lehetőségeihez és tudásához és szorgalmához képest megfelelő állást találni? Aki akar, és dolgozni szeretne és meg akar élni, az megél.



2018. máj. 28. 16:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
36%
Magyarországon valóban lehet munkát találni, de ez nem Orbán zsenialitása, hanem annyian elmentek az országból.
2018. máj. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
76%
Lehet találni, de milyet ?! Kereskedelmi, eü-i végzettséggel nem tudok elhelyezkedni megyeszékhelyen, na ehhez mit szólsz. Megjártam a húsipart, 2 hónapig futottam a pénzem után nem akartak kifizetni, elmentem a vendéglátóipar felé, ott ugyanez történt, görény maszek bejelenteni nem akar 8órába, szünetet nem biztosít, munkaruhát sem, cafeteriát sem és fizetni sem hajlandó rendesen, én rohangáltam a jussom után. Miről beszélsz akkor ?!
2018. máj. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
36%
Ismerek egy középkorú pasit, biztonsági őr volt a metrónál. 24 órás munka, koszban, gondolhatod, nem egy színvonalas hely. Folyton túlórázott, hogy legyen pénze. Mondtam neki, hogy mivel van C jogsija miért nem jelentkezik buszvezetőnek? Bejelentett munka, fizetett szabadság, jó fizetés, kiszámítható munkarend, juttatások, stb. Eszébe sem volt jelentkezni, inkább maradt a mocsokban, szabi nélkül, mert így nincs felelősség, lehet lézengeni, netezni, cigizgetni, lógni. Úgyhogy igen, aki akar az tudna dolgozni, normális helyeken.
2018. máj. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
39%

2.

Attól, hogy neked igénytelen feketemunkáid voltak az nem azt jelenti, hogy mindenki másnál ez a helyzet. Én sosem dolgoztam feketén és mindig volt munkám miután érettségiztem, bejelentett, természetesen. Eszemben nem volt soha feketén elmenni dolgozni. Így nem is kellett futni a pénzem után.

2018. máj. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%

4: Ha értelmezési zavarod van akkor minek szólsz egyáltalán hozzá?!

Ember! Írtam, hogy szakmáim vannak de nem lehet vele elhelyezkedni itt ahol vagyok, hát valamiből kéne élni akkor, nem b+ ?!

2018. máj. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
82%

Ez a kérdés, most miről is szól, akarsz rúgni egy jó nagyot a magyarságba, amiért nem hajlandó nettó 110-ért gürizni a többség 12 órás műszakban, hátha lepottyan a havi ötezre túlórapótlék vagy mi frászért írtad ezt ki?


De ha ezt akarod hallani tessék, igen most a munkavállalók vannak alkupozícióban, és nem nem akarnak 110-ért három műszakban gürizni.

2018. máj. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%
Azért azt vedd figyelembe, hogy nem mindenki válik be bármilyen munkahelyen, egy csendesebb, visszahúzódó ember nem nagyon alkalmas ügynöknek, egy nehezebben kommunikáló eladónak, egy melankolikus ügyintézőnek, egy többdiplomás ember pedig lehet egyszerre alul- és túlképzett is.
2018. máj. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
59%

Hogyne, ilyen kihelyezett hirdetéseket én is láttam, csakhogy (bár ezt nem én fotóztam):

[link]

2018. máj. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
33%
Ma Magyarországon aki dolgozni akar, az talál munkát. Lehet, hogy nem olyat, ami ideális számára, de talál. A többi csak duma.
2018. máj. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
30%
Ez a kijelentés úgy lenne helyes, hogy nem találok olyan munkát, ahol semmit nem kell csinálni és jár a havi 400 nettó.
2018. máj. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!