Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hitler tisztelte a Magyar...

Hitler tisztelte a Magyar Nemzetet?

Figyelt kérdés

-Mennyire szerette Hitler a magyar kultúrát?

(Ahogy én tudom Hitlernek egészen tetszett Budapestnek az elhelyezkedése) Ez mennyire igaz?



2018. máj. 31. 20:18
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%
A Magyar Nemzet újsás Simicskáé. Simicskáé Jobbikos. A Jobbik régen náci volt. Hitler is náci volt szóval igen.
2018. jún. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%

Én most a töri órán hallottakat idézném:


Hitler ausztriai származású volt, megvetette az Oszták-Magyar Monarchiát. Ezáltal a magyarokat is.


Hitler nézete egy felsőbbrendű ember köré koncentrálódott (Nietzsche - emberfeletti ember), melyben mi magyarok az egyik alja nép voltunk, keletről származó vad népek, akiknek nincs keresnivalójuk Európában.


Valamint a II. világháború idején Szálasi kérte Hitlertől, had lehessen Budapest nyílt város. Azonban Hitler azt mondta: -"inkább tízszer essen el Budapest, mint egyszer Bécs."


Érthető, hogy Bécs fontosabb volt számára, de magunk szemszögéből nézve akkor annyira mégse voltunk számára fontosak, hogy fővárosunkat így feláldozta.


Nem tudom ez így mennyire hő a valósághoz, az órán elhangzottakat írtam csupán. Ha valaki másképp hallott a dolgokról szívesen veszem korrigálását!

2018. jún. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem, nem tisztelte inkább csak próbálta a saját javára fordítani az akkor már "kapálózó" Magyarországot.


Bár segített visszaszerezni Erdélyt, ezzel az volt a terve, hogy Magyarország legyen az, aki kirobbantja a konfliktust, cserébe Szlovákia teljes területét ígérte.

Mivel ezt Horthy visszautasította még kiabált is vele, innen meg tovább romlottak a kapcsolatok.

2018. szept. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
10: Igen, Horthy valaki volt, Hitler pedig senki…
2022. szept. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!