Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elég élelemre napi 904 ft?

Elég élelemre napi 904 ft?

Figyelt kérdés

Több helyen megjelent, hogy 2017-ben egy magyar átlagosan ennyit költött fejenként élelemre. Engem ez mellbevágott, mert nekem ez egy totál koldus szintnek felel meg. Én legalább 3-szor ennyit költök, és nem érzem úgy, hogy bármi luxus lenne benne.


[link]


2018. jún. 1. 19:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%
A kórházakban napi 870Ftból kell megoldani egy beteg etetését.
2018. jún. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
64%

Vidéken sokan részben maguk termelik meg az élelmiszer egy részét, ezért ez torzít.


Egyébként én ma egy kb 600 Ft-os mirelit pizza felét ettem ebédre, másik felét meg vacsorára, és mást nem fogok enni. A maradék igényeimet folyékony kenyérrel fedezem, hoott megengedhetném maganak hogy naponta 10 Ft-ot is elköltsek élelemre. De minek?

2018. jún. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
57%
10 ezer Ft-ot akart az lenni..
2018. jún. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Lazy Lover ***** válasza:
46%
kormány viktor szerint igen.....
2018. jún. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
20%

Ki lehet hozni még kevesebből is, ha tenyésztes magadnak otthon tücsköt és lisztkukacot (ezek könnyen tenyészthető ehető rovarok), valamint élesztőgombát (egyszerre tápanyag és vitaminforrás) és zöld szemes ostorost (szintén tápanyag és vitamin).


Nem kell hozzá más, mint pár műanyag láda a rovaroknak és a gombáknak, és egy akvárium az ostorosmoszatnak.

2018. jún. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
30%

Előző, te elmebeteg vagy. Kezeltesd magad, de sürgősen. Minél egészségesebben eszik valaki, annál drágább. 300 Ft-ból maximum kenyeret tudsz venni, na attól leszel csak igazán zsírdisznó, meg hiánybeteg is.


Kérdező: mi ketten a férjemmel nem igazán jövünk ki napi 5000 Ft-nál kevesebből. Ha mondjuk baromira le lennék égve és napi 900 Ft-om lenne kajára, akkor vennék mondjuk a Lidl-ben péksütit, vagy zacskós levest, és egy napig valahogy kihúznám, de ennél tovább biztos nem, ennyi pénz nem elég semmire.

2018. jún. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
86%
Napi kajára sztem legalább 2 ezer forint kell egyedülálló embernek,de ha mondjuk van egy 4 tagú család ott nem kell ennek a négyszerese ha főznek ebédet.Ott kb.5 ezer is elég.
2018. jún. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
24%

9-es vagyok, a kommentem a 4-esnek szólt, bár a 8-as is érdekes figura lehet, ha azon csodálkozik, hogy napi 2700 Ft elmegy kajára. Az egyáltalán nem sok, sőt. Az ilyenek mit szoktak enni, szart? Vagy a kukából szerzik az élelmet?


Pontosan úgy van, ahogy a kérdező írja: ebben semmi luxus nincs, a 900 Ft pedig tényleg koldus szint. Az, hogy a kórházaknak ennél is kevesebből kell kijönnie, sajnos sírnivaló és elkeserítő, de semmiképp sem normális.

Épp most néztem, előző hónapban 190 ezret költöttünk ketten kajára, és semmi extremitás nem volt benne, még csak étteremben sem voltunk, és nem kaviárt meg szarvasgombát zabálunk két pofára.

2018. jún. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
60%

Egy napi étkezésre? Ugyan már, az egy hónapig is elég!


- Mészáros "47 ezer forint" Lőrinc

2018. jún. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is nagyon furcsának tűnik ez az adat, ismerve, hogy az éttermi árak milyenek és hogy manapság egyre többen esznek házon kívül vagy rendelnek ételt otthonra. Megpróbáltam több információhoz jutni a cikkben hivatkozott élelmiszer.hu oldalról, de ott sincsen több.

Az a szó szerepel ott mindenesetre, hogy "élemiszer-kereskedelem" meg utána "bevásárlóközpontok, multik".

Lehet, hogy csupán a boltokban törtéő éllmiszer költéseket nézik, vagyis, hogy mennyi élelmiszert vásároltunk "nyersen" é eben nincsen benne a főtt ételek vsárlása, éttermekben és egyéb helyeken költött pénzek. Sajnos nem derüt ki számomra.

2018. jún. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!