Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelent számodra a nemi...

Mit jelent számodra a nemi egyenjogúság?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem,mindkét nemmel egyformán kellene bánni.

2018. jún. 28. 17:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
5%

#3:


"Azt hogy a nőnek a konyhában a helye."


Oké, de akkor az összes régi szokást vissza kell hozni: a te helyed a gyárban/mezőgazdaságban/stb. munkahelyen van, és a fizetésedből el kell tudnod tartani az egész családot (feleség + gyerekek), továbbá az otthoni teendők közül tiéd az összes "férfimunka", úgymint festés, szerelés, állatok alól kitrágyázni stb.


#4:


"Azt, hogy a nők által elkövetett zaklatást vagy erőszakot is vegyék olyan komolyan, mintha férfi tette volna"


Ugyanolyan komolyan veszik elméletben (ld. a vonatkozó jogszabályt) - a gyakorlatban viszont egyiket sem veszik komolyan a hatóságok.


"azt, hogy a nők ne élhessenek vissza azzal, hogy punci van a lábuk között"


Ne általánosíts. Vagy akkor tegyük hozzá azt is, hogy:

"a férfiak ne élhessenek vissza azzal, hogy farok van a lábuk között"


"azt, hogy a férfiaknak is joguk legyen válogatni a nők között"


Most is van.


"azt, hogy a férfiaknak is joguk legyen kifejezni az érzelmeiket vagy sírni"


Ez is van. Ha te eddig csak olyan idióta nőkkel találkoztál, akik szerint nincs, akkor k.rvára rossz körökben mozogsz.


"azt, hogy a nők is kezdeményezzenek és tegyenek a kapcsolat érdekében"


Ezt kb. a nők fele megteszi. Férfiaknál ugyanez az arány.


"azt, hogy ne mindig a férfi fizessen mindent a randikon"


Megint lemaradtál pár évtizeddel (vagy megint rossz társaságban vagy, hogy csak aranyásókat ismersz).


#7


"Nincs egyenjogúság, a nőknek többletjogaik vannak."


Linkeld be azt a jogszabályt, amire ezt az állítást alapozod.


#9:


"nem "hagyni", hogy váláskor könnyen kisemmizhessenek a nők valakit."


Jogos. De akkor azt sem szabad hagyni, hogy nők tízezrei nevelik fel a gyerekeiket egyetlen forint gyerektartás nélkül, vagy csak minimális (havi 10-20 ezer forintos) gyerektartást fizessenek a "lelkiismeretes" apák.


#10:


"Én is nemi egyenlőséget akarok, több női szénbányáaszt és kukást!"


Egyenlőség van, ha jól tudom, nincsenek kizárva a nők. És régebben többen is dolgoztak bányákban.

Én pedig több férfi tanárt és óvó bácsit akarok, és bár a fodrászoknál már emelkedett a férfiak aránya, de jó lenne még több.

2018. júl. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Ugyanolyan komolyan veszik elméletben (ld. a vonatkozó jogszabályt) - a gyakorlatban viszont egyiket sem veszik komolyan a hatóságok."

Nem veszik komolyan? Elég, ha egy nő azt mondja, hogy zaklatta egy férfi, a férfi pedig örülhet, ha megússza börtön nélkül, függetlenül attól, hogy zaklatta-e valójában a nőt.


"Ne általánosíts. Vagy akkor tegyük hozzá azt is, hogy:

"a férfiak ne élhessenek vissza azzal, hogy farok van a lábuk között""

Férfiaktól még nem láttam erre példát, és nem is tudok elképzelni olyan helyzetet, ahol egyáltalán lehetséges lenne ezzel visszaélni.


"azt, hogy a férfiaknak is joguk legyen válogatni a nők között"

"Most is van."

Ja, csak éppen el vannak hordva mindenféle felszínes disznónak ezért.


"Ez is van. Ha te eddig csak olyan idióta nőkkel találkoztál, akik szerint nincs, akkor k.rvára rossz körökben mozogsz."

Hát akkor a rossz körökből áll a világ nagy része.


"Ezt kb. a nők fele megteszi. Férfiaknál ugyanez az arány."

Ezt te se gondolod komolyan. Jó, ha százból egy nő van, akinek nem büdös kezdeményezni.


"Megint lemaradtál pár évtizeddel (vagy megint rossz társaságban vagy, hogy csak aranyásókat ismersz)."

A világ nagyobbik fele rossz társaság, megint csak ezt tudom mondani. Ha a férfi nem fizet mindent a nőnek az első randin, akkor nem lesz második randi. Én is így tapasztaltam, és másoktól is ezt hallottam.


"Linkeld be azt a jogszabályt, amire ezt az állítást alapozod."

[link]

2018. júl. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
A szép nők mindenkivel megkeféltetik magukat.
2018. júl. 1. 19:12
 14/17 anonim ***** válasza:

"Nem veszik komolyan? Elég, ha egy nő azt mondja, hogy zaklatta egy férfi, a férfi pedig örülhet, ha megússza börtön nélkül, függetlenül attól, hogy zaklatta-e valójában a nőt."


Források? A "történt már a haverommal is ilyen" és hasonlókat hanyagoljuk már...


"Férfiaktól még nem láttam erre példát, és nem is tudok elképzelni olyan helyzetet, ahol egyáltalán lehetséges lenne ezzel visszaélni."


:D :D :D

Én meg nőktől nem láttam még erre példát.

Viszont MINDKETTŐT simán el tudom képzelni.


"Ja, csak éppen el vannak hordva mindenféle felszínes disznónak ezért."


Ugyan már. Attól, hogy téged egy-két idióta nő lehordott (vagy olvastál ilyet akár tíz-húsz-száz h.ülye pi.csától, a többiekre ez nem igaz.


"Hát akkor a rossz körökből áll a világ nagy része."


Remélem, nem gondolod, hogy hihető, hogy te a világ nagy részén mozogsz...


"Ezt te se gondolod komolyan. Jó, ha százból egy nő van, akinek nem büdös kezdeményezni."


:D

Megint általánosítottad a te egyéni tapasztalatodat (vagy max. a baráti körödét). Annak meg több oka is lehet, hogy nálad pont így van.


"A világ nagyobbik fele rossz társaság, megint csak ezt tudom mondani. Ha a férfi nem fizet mindent a nőnek az első randin, akkor nem lesz második randi. Én is így tapasztaltam, és másoktól is ezt hallottam."


És ez megintcsak nem releváns. Ha még száz vagy ezer embertől hallanád, akkor is elhanyagolható az arány az összes esethez képest.

Írhatnám, hogy én pl. nem várom el, hogy _bármit is_ fizessenek az első randin, még csak egy kólát sem, de ez nem hivatkozási alap, mivel a sokasághoz képest csak egy eset. Igaz, tudok többet is, de szintén nem olyan számot, ami alapján felelősséggel ki lehetne jelenteni, hogy ez általában így van.

(De ha már ennyire gyűlölitek itt "a nőket úgy általában", gondoljátok már végig, hogy pont a túl feminista nőkkel szokott az lenni a bajotok, hogy nem engednek fizetni maguknak semmit, kifizetik a saját részüket.

Meg akár annak is utána lehetne nézni, hátha van valami objektív leírás (tehát nem olyan, mint a mi - azaz a te és az én - szubjektív tapasztalataink) arról, hogy hány nő keres többet a férjénél/barátjánál. - Nem a többség, az biztos, de ez a tény is cáfolja az elképzeléseidet.


+ a linkedhez:

1. TöbbletjogoKat emlegettél, ez csak EGY.

2. Sőt, még EGY SEM, mivel NEM vonatkozik minden nőre úgy általánosságban, hanem teljesülniük kell a meghatározott feltételeknek.


Ez kb. olyan, hogy akkor a rendőröknek, börtönőröknek, tűzoltóknak, bányászoknak stb. is többletjogaik vannak, mert ők meg már negyvenegynéhány évesen elmehetnek nyugdíjba.

2018. júl. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#Kérdező:

A szép férfiak pedig mindenkit megdugnak, tisztelet a nagyon ritka kivételnek.


Most akkor megint nem vagyunk előrébb. :D


Szerintem ti egyszerűen csak frusztráltak vagytok néhány hülye liba miatt, és könnyebb itt picsogni, mint felkötni a gatyátokat, és erőfeszítések árán, de olyan férfivá válni, aki KITARTÁSSAL ugyan (mert másképp nem megy), de tud találni normális nőt magának, és nem csak a felszínes, IQ és EQ 0 réteg között mozoghat.

2018. júl. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Ha egy nő nekem tàmadna,olyat kap,hogy intenzívre kerül
2018. júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
#15 A prűdekkel van a baj. A nemiséget nem szabad elfojtani,meg semmit se,mert mi den bajt az ELFOJTÁS okoz!
2018. júl. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!