Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A jelenlegi hazai politikai...

A jelenlegi hazai politikai helyzet mennyire befolyásolja az esetleges külföldre való költözési vágyad?

Figyelt kérdés

A kérdés elsősorban azokhoz szól, akik fontolgatják a külföldre költözést. S hogy akkor ez a fontolgatás ez inkább pénzügyi/karrier inditatású, vagy nagyobb köze van a mostani, elég nagy réteg számára (nem, nem 1/3) negatívan alakuló politikai 'csatatérnek'?

[nem akarom azt írni, hogy kialakulóban lévő autoriterre hajazó rendszer, mert arra sokan harapnak, hogy 'de neem', de akkor nevezzük gyengülő/nem európaias demokráciának]



2018. júl. 6. 00:21
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Közismert dolog, hogy a több pénzre vágyok az esetek többségében "rájönnek", hogy ők igazából politikai okokból akarnak migránsok lenni. Lásd Kanadába migráló cigányok, afrikai migránsok EU-ban stb
2018. júl. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem politika inkább társadalmi okokból, a politika ennek a nagy egésznek egy kis része.
2018. júl. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Én Magyarországon jó munkát tudnék találni, és a választások előtt úgy gondoltam, hogy ha megbukik viktátor, akkor esetleg hazajövök egyetem után, de aztán visszatértam az eredeti tervhez, vagyis ha tehetem, maradok Londonban vagy kimegyek Amerikába.
2018. júl. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé.

Felőlem már mehetünk is, csak el innen.

2018. júl. 6. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%

Semennyire. Nincs különösebb bajom a politikai helyzettel.


Én már külföldi munkavállaló vagyok de a pénzem otthon költöm el. Az asszony sem akar költözni, idős szülők stb.


Ha mennék, akkor Keletre, Kína, Dél Kelet Ázsia stb. A kislányom is megismerkedhetne más kultúrákkal, nyelvekkel. Az kihívás lenne, 40+ évesen kutya nehéz nyelveket megtanulni, ott érvényesülni. Ez izgat. No, majd legkésőbb nyugdíjas koromban. Ha lesz olyan.

2018. júl. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

úgy fogalmaznék, h a választási eredmény volt az utolsó csepp.

ugyanis újra megmutatta az ország, h az itt élők zöme ugyanaz a szervilis proli, mint 30-40 éve.

ezeknél semmi nem veri ki a biztosítékot. ennyire egyszerű emberekkel nem vagyok hajlandó egy országban élni még évtizedekig.


persze, a fizetés sem lényegtelen, de nekem főleg abból lett elegem, h a magyarok nagy része egyszerűen nem tud normálisan viselkedni.

a munkahelyeken, boltban is nagyra nőtt gyerekeket látok csak.

2018. júl. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
egyébként meg a 6-os leírta a lényeget. a mostani kormány is Orbán csak tünet, ez a legnagyobb baj.
2018. júl. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 Persze, hogy nincs bajod, ha már most os külföldön dolgozol, és itthon költöd el a külföldi fizetésed. Úgy könnyű elégedettnek lenni.


Amúgy meg minek mennél Kínába? Tudod, milyen gusztustalan hely az. Inkább menj Japánba, nyugati civilizáció, keleti kultúra.

2018. júl. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémet semennyire, mert soha nem tudtam elképzelni, hogy más országban éljek. Ha nem így lenne, akkor sem a politikai helyzet lenne az, ami befolyásolna ebben.
2018. júl. 7. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Persze ez komplikált ez, s nehéz kiemelni 'egy' okot.

2018. júl. 7. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!