Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kis közvélemény kutatás,...

Kis közvélemény kutatás, milyennek találjátok ezt a kérdőívet? Mit fejlesztenétek benne?

Figyelt kérdés
[link]

2018. júl. 16. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Nem találtam a közvéleméynkutatásodban azt a részt, ahol értékelni lehetne a magyar kormány migránspolitikáját a többi európai országokat is figyelembe véve. Nem látok statisztikákat a migránsok visszaszorítását illetően. Nem látok statisztikát a kormány előre megszervezett és átgondolt letelepedési kötvényes bevándorlórendszeréről sem, ahol hatszor átvilágított, szakmával rendelkező tőkés emberek kaptak állampolgárságot kecskebszó, nőerőszakoló terroristák helyett.


A kérdésed provokatív akár mennyire is bujtatod ilyen "közvéleménykutatásos" hülyeségbe.

2018. júl. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Őszintén? Hülyeség ahogy van.

Az első kérdésben hiányoznak olyan alap információk, aminek ismerete elengedhetetlen a helyes döntéshez. Milyen állapotban van az a bizonyos ország a különböző felsorolt területeken és összességében? A teljes költségvetésnek mekkora része ez az elosztható 10000-es keret? Mi az elmúlt évek tendenciája, mit szeretnének elérni? Nagyon nem mindegy hogy egy kiváló mezőgzdasági adottságú, nyersanyagokban gazdag iparosodásra alkalmas vagy egy olyan ország aminek ezektől eltérő területen vannak lehetőségei a fejlődésre? Nem mindegy, hogy az elmúlt időszakban már belekezdtek 1-2 terület nagyobb fejlesztésébe vagy már régebb óta kiemeltebben prosperálnak és ott kevésbé van szükség újabb pénzekre vagy egy elmaradottabb területe a gazdaságnak. Nem mindegy az sem, hogy ez az összeg az összes lehetőség vagy egy külön keret, mint pl. az év végén megmaradt tartalék felosztása - és az eredeti összeg milyen arányú az adott területek között.

Az sem lényegtelen szempont, hogy ennyi pénzből mit lehet megvalósítani. Mert ha ez csak annyi, hogy 1-2 nagyobb projektet lehessen belőle finanszírozni, akkor nem kell szétosztogatni több felé, mert nem is lenne haszna.

Egyszerűbb lenne ha rangsort kérdezne, mint a második kérdésben, azzal a kitétellel, hogy lehet "holtverseny" is akár 5-10 terület között, vagyis mintha a kérdés beli összeget egyenlően osztaná szét az összes között.

A második kérdés azért nem jó, mert aki nem ismeri a tudományos életet annak fogalma sincsen arról mit jelentene a elsorolt szempontok valójában. Bár ettől még tud rangsort felllítani, az igaz.

2018. júl. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Van egy releváns kérdés, egy értelmezhettlen, utána 10-12 lapon olyan adatokat kell megadni, amit más kérdőíveken bevezetésként szokás, egy lapon, 4-5 pontban. És van néhány olyan, amit statisztikailag nem tudsz értékelni.

A 2. laphoz senkinek nem lesz türelme, a fele le fogja kattintani a kérdőívet. Én nem tettem, hogy releváns választ tudjak adni. De eluntam, és mielőtt befejeztem volna, kattintottam a következőre.

Annak, hogy egy tudóst milyen szempontok alapján értékelek, annak mi köze a környezettudatosságról alkotott véleményemhez? Nem értem.

Szóval a 17 lapból az 1. a normálisnak nevezhető kérdésé, az utolsó 3-4 csak valami megjegyzés rovat lehetne egy lapon. Az iskolázottsági és egyéb adatot vond össze, a 2. lapot pedig egészen gyorsan felejtsd el, vagy dolgozd át valami konvencionális formára.

Összegezve: Szerintem ez a kérdőív nagyrészt irreleváns és aránytévesztésektől súlytott. Bocs.

2018. júl. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

csak a címet olvastam el


a cím és a színvilág alapján ez valami szélsőliberális, sorosista kérdőív


ki vele az országból!!!

2018. júl. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Nénikéddel szórakozz, kérdező. Mi szüksége van egy anonim kérdőívnek a tartózkodási hely megismerésére?
2018. júl. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1-es: "Nem látok statisztikát a kormány előre megszervezett és átgondolt letelepedési kötvényes bevándorlórendszeréről sem, ahol hatszor átvilágított, szakmával rendelkező tőkés emberek kaptak állampolgárságot kecskebszó, nőerőszakoló terroristák helyett."
2018. júl. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ki a franc volt képes valamit is átgondolni a kormányban, szerencsétlen!
2018. júl. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!