Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az emberek miért akarnak...

Az emberek miért akarnak többet keresni?

Figyelt kérdés
Nem poénnak szánom a kérdést, de ugye mindenkinél van egy szint ami a megélhetéséhez szükséges és nem értem ennél többet meg minek összeharácsolni? Az még elfogadható, ha valaki mondjuk havi 100 ezerből megél, de 200 -at keres, vannak viszont emberek akik ugyanúgy meg tudnának élni 100 ezerből és mondjuk havi több milliót keresnek, vagy akarnak keresni. Mire jó ez?
2018. júl. 26. 18:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Azért,mert ha nincs tartalékod,akkor egész életedben kiszolgáltatott leszek másoknak.

Bármilyen munkát elvállalsz,mert nincs más.


Az,hogy ma van egy "jó" fizetésed 200 ezerrel,nem biztos,hogy 5 év múlva is meglesz.


Ha pedig extrém jól keresel,akkor idővel már befektetheted a pénzedet,és úgy termelsz hasznot,hogy nem kell érte semmit tenned,pl lakást veszel,kiadod.

Vagy elindítasz egy vállalkozást.

És az alkalmazotti fizetésed mellett bejön még havi több százezer Ft is akár.


Abba,hogy egész életedben csak annyiból élsz,amit következő hónapban kifizetsz,bele lehet őrülni.

2018. júl. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
*leszel
2018. júl. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Szerinted mire jó? Van gyereked? Nekem van egy négyéves kislányom. Az ember a gyerekének a legjobbat akarja. Jó suli, jó egyetem stb.


Tartalék is kell, nem marad 20 éves az ember, én 43 vagyok, és ha megbetegszem?


Nincsenek álmaid? Nekem vannak. Wartburggal kezdtem, most 182 lovas Hondám van. Szeretnék jövőre vagy '20 - ban Amerikába utazni. De ne gondold, hogy valaki nagymenő vagyok, klottgatyában járok, okostelefonom is csak két hónapja van, túrós csúszát, rakott krumplit eszem.


Az álmok! Ahhoz kell a pénz. Egyszersmind az ad motivációt.


Sosem értettem a sztárokat: "nem tudott mit kezdeni a sikerrel!" "Nem tudta feldolgozni", "Drogproblémái voltak". Nem tudott mit kezdeni??


Ne félj én tudnék mit kezdeni a pénzzel.

2018. júl. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Ide egyre hülyébb kérdéseket írnak ki!
2018. júl. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nézd Hakap. Nincs gyermekem, vélhetőleg már nem is lesz, nálad kevéssel idősebb vagyok egy kanadai barátnővel aki állandóan csalogat oda és lehet hogy egyszer meg is nézem.

De nem akarok mondjuk az olasz riviérára utazni, mert ugye munkámból kifolyólag örülök, hogy sikerült onnan hazatérnem, ugyanez igaz a franciára vagy a spanyolra is. Tartalék? Az akkor is marad ha megbetegszem, én már pont azt nem értem minek ennyit keresni.

Igazából nem ezzel van bajom, jó hát majd csak elteszem valahová ha elkölteni nem is bírom, hanem tudod mivel?

Hogy ezt a pénzt, amit mi megkeresünk jó vastagon, más olyan emberektől veszik el a cégek, akik véres verítékkel kőkeményen dolgoznak egész álló nap.


Értsd jól a kérdést! Mért kell a dolgozókat kizsákmányolni? Mért kell elopni tőlük mindent? Én példáult egy pecsvakaró munkát végzek egy egyébként magyarországi székhelyű, de nemzetközi cégnél. És nekem adják ide? Kb lófaxt se csinálok érte. Utazgatok, tárgyalgatok, kalap. Érdemben semmi hasznosat nem csinálok.

Miért nem a dolgozó embereket fizetik meg?


Szerinted ez így rendjén van?

2018. júl. 26. 19:25
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom mit dolgozol. Én nem vettem el senkitől semmit.


Kamionsofőr vagyok, "working class", bárki utánam csinálhatja. Az én cégemnél is van felvétel, bárki rámír privátban, adok elérhetőséget. Az asszony mezei titkárnő, első generációs értelmiségi. Szülei kétkezi melósok voltak (élnek, 80+).


Szóval nem tudom miről beszélsz.

2018. júl. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Pufikám ez miért hülye kérdés? Értsd te is jól! Nem azzal van bajom, hogy többet fizetnek mint amit el tudok költeni.

Jó mondjuk azzal is, de valahová majd elteszem. Azzal viszont még inkább, hogy másoktól meg igazságtalanul elveszik. Nézz szét mennyi hajléktalan, (jó lehet ők így szeretnek élni) de mennyi egész nap esetenként több műszakban dolgozó ember van az országban, akik viszont megérdemelnek egy jobb életet, és szarral húggyal szúrják ki a szemüket. Nem tetszik nekem ez a kapitalista világ, egyre inkább..

2018. júl. 26. 19:32
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha meg tud élni, akkor nem mindegy, hogy kinek adják oda?


Miért keresne más többet, mint én? Mondhatni, hogy a kétkezi dolgozót kizsákmányolják, de tavaly édesapámtól az egyik új kollégája megkérdezte, hogy a gyárban éjszakai műszakban, hogy lehet aludni, mert Pesten ahol dolgozott, simán tudott pár órát aludni, pedig sori dolgozók.

2018. júl. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Hakap, minden cégnél volna felvétel, előre szólok, hogy nem fogsz embert találni, sem a te szakmádban sem másban. Nálunk is van műhely, azért kétszázat csengetnek ha behozol egy embert, autószerelő, villamosságis vagy karosszériás.

Elhiszed, hogy nem fogsz találni? Én mint mondtam csak ügyeket intézgetek, meg tárgyalgatok, de még erre sem, ahol dolgozni sem kell.

2018. júl. 26. 19:37
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
Ha zavar felajánlhatod a fizetésed egy részét akár nekem is. Én is egy több műszakban dolgozó kizsákmányolt vagyok. Majd privátban elküldöm a bankszámlaszámom. De tegyük fel ha szólsz a főnöködnek hogy te lemondasz a fizetésed egy részéről mert méltánytalanul soknak tartod azon kívül hogy kényszerzubbonyt adnak rád szerinted ha komolyan vennének akkor a levont összeget átutalnák valami rászorulónak vagy a takaritónak?
2018. júl. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!