Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Végre, nem kell tanulni...

Végre, nem kell tanulni ezeket a tárgyakat, ti mit szóltok?

Figyelt kérdés

Végre, én örülök ennek a hírnek, mindig is értelmetlenek tartottam ezeket a tárgyakat, aki meg nagyon akarja hát tanulja privátban őket:

[link]


2018. szept. 1. 07:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Az, hogy tanulni kell majd ezeket az ismereteket, csak más néven, ne bohóckodj.
2018. szept. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Úgy látszik az olvasást, szövegértést már rég nem tanítják. Összevonják ezeket a tárgyakat, attól még kell tanulni őket.


Egyébként nem tartom jónak, így is sok az idióta, csak az ezoterikus ostobaságok terjednek, asztrológia stb. Tanult embertől hallottam már olyat, hogy azért van nyár, mert akkor a Föld közelebb van a Naphoz.

2018. szept. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Nekem ebből az jön le, hogy még nehezebb lesz, még kevesebb idő lesz megtanulni, és átadni az anyagot, mivel összevonják egy órába a tanár hiány miatt.
2018. szept. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
1%

végre tesz valamit a kormányzat az oktatásért


kiváló döntés

2018. szept. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Ne örülj olyannak ami még csak egy hír arról, hogy talán ez van benne egy tervben!
2018. szept. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Na ezzel elsősorban azt érik el, hogy majd a kisebb falusi iskolákban, ahol eddig(jó esetben) egy fizika szakos óraadó tanította a fizikát, ott most majd a tesi-biológia szakos helyi tanár fogja a biológiát, fizikát, és a kémiát egy tantárgy keretein belül tanítani, több-kevesebb sikerrel(valószínűleg kevesebb). Nem magával a természettudományos tárgyak összevonásával van a baj, de ehhez olyan tanárokra lenne szükség, akik jelenleg nem léteznek.
2018. szept. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%

" Tanult embertől hallottam már olyat, hogy azért van nyár, mert akkor a Föld közelebb van a Naphoz."


Ez szerintem is így van. A kályhához ha közelebb megyünk melegünk van ha messzebb akkor fázunk. Ez másképp nem lehetséges.

2018. szept. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

7-es, ez most komoly? Csak egyszerű logikával is, ha ezen múlna, hogy tél vagy nyár van, akkor egyszerre lenne nyár a déli és az északi féltekén.

A tél, és a nyár váltakozása a föld tengelyének ferdesége miatt alakul ki, mivel ennek következtében a keringési pálya különböző részein hol a déli féltekét, hol az északit éri jobban a napfény. Az, hogy milyen messze vagyunk ezen annyit dob, hogy mivel napközelben a déli féltekén van nyár, illetve nap távolban ott van tél, ezért a déli hőingásnak nagyobbnak kell lennie, vagyis csak kellene, mert a déli féltekén az óceánok nehezebben melegednek, és hűlnek le, mint északon az eurázsiai kontinens, így még kiegyenlítettebb is ott az éves hőingás.

2018. szept. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%

#7

Nem kell mindent tudnia az embernek, az iskolai tananyag feledésbe merül idővel, ez természetes. de javaslom legközelebb először nézz utána a témának mielőtt reagálsz rá, akkor kevesebb a tévedés esélye. Ahogy #8 írta, tévedsz és ez általános iskolai tananyag, ha jól emlékszem akkor 5 vagy 6. osztályos természetismeret.

2018. szept. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem lepődöm meg. Eleve kevés tanár van, természettudományi szakosokból pedig még nagyobb a hiány. Már most sincs minden iskolában teljes szakos ellátottság természettudományosokból, úgyhogy összevonják őket, hogy a kevés megmaradt TT-s tudjon oktatni bárkit. Egyúttal gondolom, az óraszámot is tovább vágják: a mostani heti 1,5-2 órás különálló tárgyak így, természetismeretként összegyúrva ismét csak 1,5-2 órát adnak majd ki (a matematika egyik csodája), ezzel még könnyebb lesz palástolni a helyzetet.
2018. szept. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!