Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Végre, nem kell tanulni...

Végre, nem kell tanulni ezeket a tárgyakat, ti mit szóltok?

Figyelt kérdés

Végre, én örülök ennek a hírnek, mindig is értelmetlenek tartottam ezeket a tárgyakat, aki meg nagyon akarja hát tanulja privátban őket:

[link]


2018. szept. 1. 07:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
80%

Ezeknek a tantárgyaknak az összevonásra egyáltalán nem indokolt az általános iskolákban. Van egy olyan érzésem, hogy ez csak egy tünetkezelése a tanárhiánynak.


Szakgimnáziumokban viszont még lehetett volna / lehet még értelme. Egy műszaki suli autonómiát élvezhetne abban, hogy a diákjainak inkább fizikát tanítson az ilyen órák alatt, míg egy egészségyügyis suli pedig biológiára és kémiára orientálódjon. Én ezt abszolút el tudnám fogadni. Csak sajnos ez még nincs mindenhol így, és nem is ilyen elképzelésekkel alkották meg a törvényeket.


(Mondjuk az én elképzelésem is felvetné a kérdést, hogy pl.: a pénzügyeseknek milyen természettudományt kéne tanítani stb.)

2018. szept. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
45%

7.


Na ne viccelj. Amúgy januárban van a Föld Napközben.

2018. szept. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
44%

Érdemes figyelni a "közlekedés" rovatot néha. "Nem a lóerő számít, hanem a nyomaték", meg ilyen okosságok. Ezotéria, mindenféle "energiák", "sugárzások", asztrológia, csillagjegyek, stb.


Azt tudják sokan, hogy a skorpió milyen az ágyban, vagy a nyilas kijön - e az ikrekkel, de a Naprendszer bolygóit nem tudná felsorolni. Aztán ott vannak a lapos - Földesek. Kiírtam egy kérdést, honnan lehet szabad szemmel látni, kikövetkeztetni, hogy a Föld kering a Nap körül és nem fordítva, sokáig tartott mire helyesen válaszolt valaki.

2018. szept. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

#13

És ezekből lesznek majd szavazók :D

2018. szept. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Az új NAT-hoz új tankönyvek is kellenek, a Népszava úgy tudja, kétféle tankönyvet akar bevezetni a kormány, egy állami és egy egyházi, keresztény szemléletűt."


Na ez itt a legsúlyosabb probléma, az oktatásból teljesen mértékben ki kéne ebrudalni az egyházakat.

2018. szept. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!