Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mely népek a magyarok legközel...

Mely népek a magyarok legközelebbi rokonaik?

Figyelt kérdés

A jelenlegi álláspont szerint csupán a nyelvünk finn- ugor eredetű, de a magyar nép nem áll "szoros" kapcsolatban a finn-ugor népekkel.


De akkor kik a magyarok legközelebbi rokonaik?



2018. szept. 8. 14:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
25%
A cigányokkal, itt élnek köztünk, és úgy is élünk, viselkedünk mint ők...
2018. szept. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Az üvegasztalon vót válasza:
31%
Mindig az a nép a legközelebbi rokonunk, ahová Orbán ellátogat.
2018. szept. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
47%
Tisztelt kérdező! Ha megmondod mi alapján nezzuk a rokonságot akkor megmondjuk ki a legközelebbi rokon. Jelenleg valóban nem az ész határozza meg a tudatot hanem a pokitika. De többnyire a pokitika érdeke a rokonság kutatása is. Én mondjuk már annak is örülnék ha egy másik magyarul beszélő embert testvérnek vagy rokonnak tekinthetnék. Tobbnyire ez sem jön össze.
2018. szept. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
48%
Egyszerűbb arra válaszolni, hogy ki nem: a közvetlen szomszédainkat vagy mi utáljuk vagy ők utálnak minket. Akik utálnak: horvát, szlovák, román. Akiket mi utálunk: román, osztrák, szerb. A szlovének semlegesek, de semmiképp nem szeretjük őket. Érzelmi alapon 2 testvérnépünk van: a lengyel és a török. Ezek közül is csak a lengyelekkel kölcsönös a szimpátia, mert a törököket érthető okokból nem annyira komáljuk. A lengyelek testvérnépnek nagyon faszák és tényleg érezhető megkülönböztetés részükről. Az utálat a legtisztábban a szlovákoknál érezhető, mert a Benes dekrétumok még indig hatályosak, jó sokáig (talán még most is) tilos közterületen nem szlovák nyelven beszélni. A románok egy része sncs oda értünk, de én sok románnal találkoztam, akik nagyon barátságosak voltak és leszatrák a hivatalos állsápontot. Európán kívül nem érdemes nézelődni. A kirgizekkel, kazahokkal való kapcsolat elég erőltetett, egy átlag magyar a létezésükről sem tud és ez kölcsönös.
2018. szept. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
80%

Nyelvileg a hantik és manysik a legközelebbi rokonaink. Viszont genetikailag kölcsönösen eltávolodtunk egymástól.


Genetikailag a szomszédainkhoz állunk legközelebb. Viszont itt sokan nem veszik figyelembe hogy ők is hasonlítanak ránk és nem csak mi rájuk. A szlovákok,románok,horvátok,szerbek és ruszinok se uszták meg magyar keveredés nélkül.

A történelmi magyar határokon belül élők sokkal jobban hasonlítanak ránk genetikailag mint az azon kívüliek.

2018. szept. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
17%

Nem tudom miért kellett kitörölni a válaszom.


Zavarta a finnugristákat, hogy leírtam azt, amit bármely nyelvész elfogad és tanítanak az egyetemeken is. Azt, hogy a finnek és észtek nagyon távoli nyelvrokonok, és a hantik és manysik a legközelebbi nyelvrokonaink.


A kinézetről meg azt írtam, hogy az a környezethez való alkalmazkodás alapján változik, tehát ha mi ezer évvel előtt Közép-Ázsiában telepedtünk volna le, akkor most mi is úgy néznénk ki mint az ottaniak.


Az pedig, hogy azok muszlimok, mi meg keresztények az semmit nem mond származásilag, mivel eredetileg mi egyikünk sem volt muszlim vagy keresztény.


A genetikai rokonság is többnyire földrajzi helyfüggű.


Nem tudom ez miért zavarta a liberálisokat...

2018. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
64%
Hogy mennyire érzékeny a téma, mutatja, hogy teljesen értelmes válaszokra is lepontozás megy. Ha azt mondom, hogy a hunok az igazi magyarok, akkor azzal előbbre vagyunk? Esetleg a székelyek? Vagy ők nem rokonok? A fene érti ezt.
2018. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
16-os: Ebben az országban már nem élnek liberók. Max egy usa mod törölhette a hozzászólásodat. De miért kéne liberálisnak lenni a törléshez? Szerintem tökre liberális volt ez a hozzászólásod meg az előző is. Elfogadható, amit mondasz. Amúgy az törölheti, aki a kérdést feltette, mert mod ilyet nem törölne.
2018. szept. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Liberális Szilvi is normális választ adott
2018. szept. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ez az álláspont régi, nem a legújabb, csak sok hülye szerette azt hinni, hogy az akadémia mást állít.
2018. szept. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!