Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nm értem, miért kell vegzálni...

Nm értem, miért kell vegzálni az embereket ilyen cikkekkel, miért szükséges feleslegesen a lelkifurdalást kelteni, az embernek elég a maga gondja-baja, miért kellene másokkal is foglalkoznom?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


2018. szept. 15. 05:50
 1/3 anonim ***** válasza:
6%
Kell a téma a rengeteg ingyenélő újságírónak
2018. szept. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

Kétélű a dolog!


Az egyik az, hogy ez a bulvársajtós hatásvadász hangulatkeltés meglehetősen idegesítő tud lenni, különösen, amikor még meg is tűzdelik hangukatfokozó jelzőkkel. Az ilyen "Élet és halál között lebegett a színészlegenda" - ja gyerekkorában leesett a cseresznyefáról és aggódtak, hogy nem ütötte meg magát.

Vagy "Gyászba borult XY"-mert elpusztult a 17 éves vak kutyája stb stb stb.


Ezek ilyen nézettséggenerátorok lefetyelő, katasztrófaturizmusra is hajlamos egyéneknek.


Ám a másik fele a dolognak, hogy vaĺóban nemmhelyes út ez hogy mindenki totál ego módon csak magával foglalkozik, nem segítenek a bajbajutottakon. Az emberi létnek az is egy alapvető küldetése lenne, hogy segítsünk megszüntetni, csökkenteni a szenvedést. Nem is beszélve arról hogy állampolgári kötelesség is. Persze egy balesetnél egyszerűbb telefonnal fotózni, mint pl segíteni életet menteni, de ha belegondolunk, hogy velünk is megtörténhet bármi és akkor mennyire jólesik ha valaki odajön.

Én kiképzett tűzoltó vagyok, aki önkéntesként vesz részt a Tűzoltóság munkájában. Mondjuk nálam alap, hogy ha bármi olyat látok, ahol segíthetek, akkor megteszem. Jó, nekem van is némi képzettségem hozzá, de egy totál képzetlen is képes arra, hogy fotózás helyett a 112-t hívja.

2018. szept. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezen mit nem lehet érteni?

Talán mert /idézőjelben/ "túl sokat foglalkozunk" egymással a cikk szerint is veszély esetén?

2018. szept. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!